Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak mnie denerwuje pokolenie PRL. Ci boomerzy po prostu zatrzymali się X lat temu i nie są kompletnie otwarci na zmiany, które teraz następują w procesie ewolucyjnym, to nie jest żadna wywrócenie świata do góry nogami.

Wysyłam w pracy materiały do grafików. Jeśli trafię na grafika 25-35 lat, to z reguły zrobi to dobrze. Jeśli zrobi coś źle, to wówczas ja piszę co powinno być zmienione i jakie uwagi ma klient. Wtedy zazwyczaj dostaję poprawkę, ewentualnie taki grafik dzwoni do mnie i prosi, żeby mu wytłumaczyć. Pełna kultura, wszystko jest okej, sympatycznie.

A Boomer? Boomerowi nie możesz zwrócić uwagi, bo jest obraza majestatu pańskiego. Jeśli wysyłasz gotowy projekt, to dostajesz odpowiedź "jest źle". Zapytasz co jest źle? Wyśle ci link do wytycznych na 3 strony A4. Wysyłasz materiały składowe, żeby zrobił sam? Zrobi ci pewnie kompletną lipę, jakby robił to na czas. Zwrócisz mu uwagę, to odpowie ci "to ja nie wiem, szukaj innego", "Jak ci się nie podoba, to zrób sam" XD Gdzie dział graficzny jest odpowiedzialny w pełni za przygotowanie materiałów i niczym innym się nie zajmują. Mało tego. Rozmowa telefoniczna jest w takim tonie, jakby próbowali mnie przekrzyczeć lub rozmawiać jak nauczyciel z uczniem. Brakuje tylko tekstów typu EEE KURŁAA JAK ŚMIESZ GÓWNIARZU ZWRACAĆ MI UWAGĘ.

Mało tego. Oni uważają, że wszystko im się należy. BO ON TU PRACUJE TYLE I TYLE LAT I TYLE LAT UMIE I ON CHCE I WYMAGA. Młodzi umieją więcej, regularnie się dokształcają (to dotyczy nie tylko grafików, ale ogólnie), ale CO TU BĘDZIE SZCZENIAK WIĘCEJ ZARABIAĆ I WYMAGAĆ JAK MA MLEKO POD NOSEM!!11oneone.

Zdecydowanie praca z osobami od 45 roku wzwyż to jest udręka. U mnie jest duże korpo, ale w oddziale się kilka takich osób znajdzie. Czasem mam wrażenie, że są tam za kare, bo dla nich ważniejszy jest staż pracy i wiek, niż cała reszta.

#anonimowemirkowyznania #pracbaza #boomer #korposwiat #janusze #takaprawda #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619b77131e9981000a580573
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Opie nie generalizuj. Możesz mieć do czynienia z #!$%@?, ale nie masz podstaw żeby mówić że to cecha całego pokolenia. Jak tak będziesz mówił to sobie wykształcisz uprzedzenia do innych starszych ludzi którzy nic ci nie zrobili. Odpowiedz sobie też czy rzeczywiście w waszych rozmowach jest przytaczany argument wieku, bo z twojego posta to nie wynika.

Tak jak przedmówca pracuję z ludźmi 40+, 50+, 60+ którzy są mega kozakami. Ale