Wpis z mikrobloga

Heja, ogarniam kolejne elementy do pracy z domu i szukam monitora. Chciałem coś tylko do programowania i przeglądania internetu, nie będę na tym grał. Istotne jest dla mnie najbardziej ostrość tekstu i brak smużenia przy scrollowaniu stron internetowych albo oglądania youtube oraz dobra jasność. Jakoś podstawki też nie ma znaczenia bo mam ramię VESA.

Myślę nad czymś 27” QHD 2560 x 1440 i do tego 24” które już mam obok wertykalnie. Taka rozdziałka zapewni ostry tekst na 27" czy szukać czegoś 24"?

Problem w tym że teraz wszystkie monitory są “gejmingowe” i tylko pod takim kątem widziałem recenzje. Nie chcę przepłacać za te gejmingowe właściwości jak super szybkie odświeżanie. Ktoś może coś polecić do 1500PLN? Aktualnie myślę nad tym ACERem który jest w promce za 1200:

https://store.acer.com/pl-pl/acer-nitro-vg2-monitor-gamingowy-nitro-vg272us-czarny?utm_source=aw&awc=15531_1637510362_a3a0fc92526115e9a091eb028a26e20c&utm_medium=Awin&utm_campaign=269979

Albo taka IIyama

https://www.x-kom.pl/p/618994-monitor-led-27-iiyama-g-master-g2740qsu-black-hawk.html#Specyfikacja

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, najlepiej jakby ktoś polecił coś co ma już jakiś czas i się sprawdza.

#monitory #monitor #pracait #homeoffice #pracazdalna
  • 9
@nicon: Da. Ostatnio często widziałem jakieś promocje w okolicach 1000 - ale poniżej tego raczej ciężko.
Osobiście mam LG 27UL500 za 1200 i jestem zadowolony. Jedyny minus dla mnie to słaba podstawa, ale można ją po prostu wymienić na jakiś uchwyt VESA.
No i czerń nie jest jakaś super czarna, przy czym to chyba już przypadłość większości IPS. Ale to mi kompletnie nie przeszkadza i na co dzień tego nie zauważam.
@nicon:
Różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogółem sam obraz 4k@60Hz pociągnie każda współczesna Integra.
Problemem może być sam soft, który czasem ma skopane skalowanie albo jest zwyczajnie ma w dupie optymalizację - Windows Terminal patrzę na ciebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na Macu powinno śmigać.
Najsłabsze do czego go podłączam to laptop z Intel UHD 620 i działa. Na Linuxie działa dobrze. Na