Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd ta chora presja na lockdown. Dlaczego Ci co chcą lockdownu nie mogą po prostu nie wychodzić z domu, a reszcie dać spokój? Dlaczego Ci co chcą szczepionki to nie mogą po prostu sobie ja wziąc, a reszcie dać spokój?

Uprzedzając wszystkie argumenty, że nieszczepieni są obciążeniem dla systemu ochrony zdrowia. Dlaczego nie może być po prostu dowolność, że nie biore szczepionki to nie musze płacić składki zdrowotnej, nie pójde nigdzie publicznie do lekarza, po prostu zapłace wszystko prywatnie jeśli będzie trzeba i koniec. Sytuacja win-win.
#koronawirus
  • 13
@Bartezzzz: Oczywiście, jeśli ktoś nie płaci składek to też tego nie rozumiem. Jeśli od 10lat płacę składki, to dlaczego mam nie skorzystać? Powinna być dowolność płacenia i problem byłby rozwiązany.

Nie biorę szczepionki = nie korzystam z publicznej służby zdrowia = nie płacę składek na publiczną służbe zdrowia = w razie potrzeby pójde prywanie = problem solved
@Galkovsky: nie wiem. Dla mnie covid stanie się w najbliższym czasie grypą, ale część władz zaczęła używać tego jako narzędzie do przepychania ustaw - np polska - czy też do ograniczania praw i powolną transformację w kierunku państw totalitarnych.
Co nie znaczy że szczepienia są złe, covid będzie mutował, jak chcesz zmniejszyć ryzyko zarażenia to się zaszczep - tak samo jak z grypą ¯\_(ツ)_/¯
@Bartezzzz: Ok, tylko dlaczego mam płacić dalej składki skoro nie wykorzystam tego co opłacam. Jeśli nie zaszczepie się to i coś mi się stanie to i tak wolałbym pójsc do prywatnego szpitala i zapłacić za to.