Wpis z mikrobloga

Wiem że są aplikacje do pokazywania połączeń spamowych i z nich korzystam, ale mam po prostu ochotę wyciągnąć takiego konsultanta lub bota przez słuchawkę albo jechać pod ich siedzibę i ja podpalić.
Wiem że można po prostu nie odbierać lub odrzucać bo zwykle szkoda nawet gadać ale wk***ia mnie samo zajmowanie uwagi tym spamem.

Czy jest jakiś sposób żeby uprzykrzyć im życie lub gdzie to zgłaszać.
Wiadomo, że losowanie numerów jest zabronione, ale mają to w dupie a i tak listy naszych numerów telefonów z różnych wycieków krążą po internecie.
Jestem w stanie napisać jakaś aplikacje lub wyłożyć pieniądze żeby to zautomatyzować albo zrobić jakiegoś honeypota który będzie to nagrywał i automatycznie wysyłał zgłoszenia albo coś. Tylko jak urwać łeb tej hydrze. Może są jakieś organizacje chętnie się przyłącze lub wspomoge.

#telefony #polska
#telemarketing #fotowoltaika #pokazgarnkow #spam
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obieq: są aplikacje, kiedyś używałem ale udostępnisz im kontakty. I wtedy jak dzwoni niezbędny numeru dla Ciebie to pojawia się nazwa z czyjeś musi kontaktów. Np jak dzwoniłem do kancelarii komorniczej i oddzwaniali to miałem niemowlęce skoro w nazwie. Google w nowszych androidach ma wbudowane to i jak ktoś obcy dzwoni to może być na czerwono SPAM/Niebiezpieczny numer
@zibizz1: napisałem że mam to i korzystam ale to nie jest rozwiązanie problemu. Tak samo jak automatyczne odrzucanie spamów. Dodawanie na czarne listy itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obieq: sukces polega na tym aby mieć dużo użytkowników którzy będą oznaczać numery jako spam, Truecaller ma chyba najwięcej użytkowników nie licząc wbudowanych dialerów