Wpis z mikrobloga

@szakal20103: coś ty mi tu odwalił teraz właśnie, opie!
i przez najbliższe pare godzin będę tracił czas na rozkminianie, jak tu bezpłatnie pokorzystać z tego chwile. xd
wiem, ze takie możliwości są, i były.
ale ten myheritage wydaje się czymś sensownym.
dzięki, tak czy siak. xD
@eschatoestetyzm No, ale jednak się to trochę leczy. Przecież u Celtów częściej są rudzi u Włochów ciemniejsza karnacja itp. Jednak jakaś korelacja z wyglądem i pochodzeniem jest a w moim przypadku to tak dziwnie wyszło xd
@szakal20103 ja mam przede wszystkim watpliwość w jakość tego badania. Genetyka i historia to skomplikowany temat i wątpię by sie jednoznacznie sensownie udało wskazać udział procentowy danych genów i przypisać nie bez wątpienia do danej grupy.

Poza tym co to jest "Europejczyk z Europy Wschodniej" - przeciez przecietni Polacy różnią się składem genetycznym od Rosjan itd. Pokaż konkretne wyniki z podziałem na haplogruoy, bo póki co dla mnie w ogóle nie wygląda
@szakal20103: Ja długo zwlekałam z wykonaniem takiego badania, naczytałam się trochę, że to mało wiarygodne, itp., ale w końcu się skusiłam. Ogarnęłam to już jakiś czas temu - byłam przekonana, że jestem praktycznie w 100% pochodzenia Europejką z Europy Wschodniej (większość mojej rodziny pochodzi z tych rejonów) + może ewentualnie trochę Żydówką, bo długie wyszukiwania doprowadziły mnie do pewności, że moje nazwisko jest pochodzenia żydowskiego.

W badaniu wyszło, że jestem w