Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #diesel #kiciochopyta #pytaniedoeksperta #pytanie #ankieta

Dobry wieczor Mirki. Od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem pierwszego w mym zyciu diesla (Citeoen C5 2.0 HDi, wczesniej auta z grupy VW z silnikiem 1.6 B+G). Chcialbym zeby jak najdluzej sluzylo mi "nowe" auto stad pytanie. Na jakich stacjach tankowac rope a ktorych unikac? Jadni twierdza ze kazda stacja oky byle markowa. A Inni gadaja tylko Shell i najlepuej V-Power do Diesli. Jeszcze inni polecaja stacje Lotos lub BP a Orlen to zeby unikac. To gdzie tankujecie i czy faktycznie wg. was sa lepsze i gorsze paliwa? Jakby ktos jeszcze zechcial podzieklic sie radami o generalnej eksploaracji diesla do z gory dziekuje za wszystkie zlote rady. Np. dzisiaj sie dowiedzialem ze najlepiej zalewac do pelna (bo co tankowanie dodatek FAPowski do paliwa jest dodawany bez wzgledu na poziom oraz zeby jezdzic az do rezerwy prawie zeby tankowania byly do pelna, studzenie turbinki itp - jak macie jakies zlota rady to piszcie bo poki co z dieslem nie mialem nic do czynienia). Pozdrawiam!
  • 6
@goferek Wystarczy jak co 30kkm filtr zmieni, a olej i tak lepiej co 10k/rok a nie zalecane przez producenta 20k/2lata zmienia

@AntiAdzik Lej gdzie chcesz, byle nie totalne stacje krzak, pamiętaj żeby przed zimą zatankować, jeśli mało jeździsz, bo letnie paliwo w mrozy zamarza a od połowy listopada jest na stacjach zimowy ON. Co do paliw premium- imo nie ma sensu, a znajomemu w Superbie właśnie od paliwa premium wtryski padły. Ja
@AntiAdzik: każda markowa jest ok. Wymieniaj olej co 10k i będzie działał długo, dodatkiem do FAP (Eolys) się nie martw, kosztuje jakieś 150zl. Przed zimą zawsze wymień filtr paliwa, to będzie lepiej chodził.