Wpis z mikrobloga

Nie jestem za PO, ale trzeba przyznać że za ich rządów stan Polskiej dyplomacji stał na dużo wyższym poziomie.

Polska dyplomacja w lutym 2014: Protesty przeciw władzy na Ukrainie (które nie dotykają bezpośrednio Polski). MSZ Polski Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier (MSZ Niemiec) przez 8 godzin prowadzą rozmowy z ówczesnym Prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Kilka dni później Wiktor Janukowycz ucieka z kraju.

Polska dyplomacja w Listopadzie 2021. Kryzys na Polsko-Białoruskiej granicy, liczne prowokacje w kierunku Polskich żołnierzy. Polacy za bardzo nie widzą kim jest obecny MSZ Polski. Brak jakichkolwiek rozmów z władzami Białorusi
#polska #bialorus #ale
 • 26
 • Odpowiedz
@varres: Polityka zagraniczna jest po to aby odnieść jakieś korzyści dla własnego kraju bez względu z kim się rozmawia. Rozpatrywanie czy Łukaszenko jest czy nie jest legalny nie ma tu sensu bo i tak jest realnym władcą Białorusi.
 • Odpowiedz
@Veelion: jemu zależało na tym żeby ktoś z nim rozmawiał, nie możemy dać mu tej satysfakcji.
Sprawa została załatwiona przez Turcję, jej linie lotnicze i inne linie lotnicze, które już nie będą tych ludzi wpuszczały na swoje pokłady.
 • Odpowiedz
@varres: Łukaszenka równie dobrze może zacząć sprowadzać migrantów chociażby przy pomocy rosyjskich linii lotniczych. Krajów gdzie znajdzie ludzi chętnych do "Germany" jest jeszcze sporo (Afganistan, Somalia itd). Kryzys dalej nie jest rozwiązanym. A do zablokowania przewozu migrantów tureckimi liniami lotniczymi doprowadziła UE.
 • Odpowiedz
@Veelion: Jasne, po prostu zgadzaliśmy się na wszytko takie jak ktoś nam dawał np najdroższy gaz w eu i dlatego była cisza, teraz przynajmniej broni wie jakoś interesów Polski a ze nie jest to zawsze po drodze z interesami innych państw to nagle hur dur zła dyplomacja xd weź się ogarnij. Np Konflikt z Czechami? Jakoś z Niemcami nie maja kolfliktu o kopalnie a są niemieckie kopalnie ktore są tez blisko
 • Odpowiedz
po prostu zgadzaliśmy się na wszytko takie jak ktoś nam dawał np najdroższy gaz w eu i dlatego była cisza


@Wykastro: TVP i TVN mówiły jednym głosem, więc im się wydaje, że wszystko było oh ah. Ale nie musimy nawet na zagranicę patrzeć. Były protesty górników, to ktoś tam z rządu pojechał negocjować i zgodził się na wszystko xD 8mld zł rocznie dopłacać trzeba było. Jak dług publiczny rósł o 100mld
 • Odpowiedz
@pwone: Dokładnie, media mówiły jednym głosem, teraz to przynajmniej masz jakiś pryzmat plus internet ale nie każdy potrafi używać wtedy jeden nurt i cacy a gdzie kasa z ofe, z amber gold, luki vatowskie, 500 plus kasy nie ma i nie będzie xd , sowa i przyjaciele, działanie przeciw interesom wpłacanego państwa (Tusk i wypowiedz o karach za sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców) myślicie ze teraz to on działa dla dobra waz?
 • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
 • 17
http://100aferpis.pl/

@Wykastro: @pwone: jeden poczciwy Sasin i respiratory od handlarza bronią 270 mnl złotych. Proszę mi teraz podobna aferę znaleźć za PO. Taka gdzie zginęło #!$%@? prawie 300 mln.

I nie #!$%@? mi tu o 100 mld z OFE bo to poszło do #!$%@? budżetu żeby się spinał, a nie do kieszeni handlarza bronią.

Już nawet nie mówię o 1,5mld w Ostrołęce, posiadłościach obajtka..
 • Odpowiedz
@Sarza01: Co do objtka i Orlenu to teoche słabo się czepiać kury która składa złote jajka. Mało afer? A co powiesz na zamykanie lotu bo się nie opłaca xd? A jak widać można działać. Łatwo coś rujnować ziomek i zamykać, wyciągać łapę po kasę Polaków. A weź coś zbuduj, wykrusz się. Stocznie w Polsce beee a w Niemczech spoko, nawet po sklepach popatrz, gdzie masz Polski sklepy, marki , a wy
 • Odpowiedz