Wpis z mikrobloga

Jestem tym głupim lewakiem, z których się tu śmiejecie, więc wyjaśnijcie mnie proszę.

Dla mnie sytuacja jest jasna: Łukaszenka przez sztucznie wygenerowany kryzys na granicy chce zbudować sobie nowy temat negocjacyjny z UE - inny niż sytuacja praw człowieka w jego państwie. Sukcesem jego gangsterskiego ataku hybrydowego byłoby uzyskanie od krajów UE ustępstw i powrót do kontaktów dyplomatycznych w zamian za zaprzestanie ściągania ludzi na granicę. Zauważcie, że już teraz nie rozmawia się o tym, że na Białorusi codziennie opozycjoniści dostają wyroki polityczne wieloletniego więzienia.

W tej sytuacji poseł Braun nawołuje do rozmów z Łukaszenką. Jest to publiczne i klarowne dla mnie wezwanie do pełnej kapitulacji przed Białorusią. Nie jest to też bardzo zaskakujące, bo wypowiedzi Konfederatów o białoruskim reżimie są przecież znane.

Całkowicie niezrozumiałe dla mnie jest w związku z tym, że wy pod tagiem jako "V kolumnę" widzicie ludzi zatroskanych o los ludzi wykorzystywanych przez Łukaszenkę do zaciągnięcia nas do stołu negocjacji, a ludzie nawołujący do spełnienia celu Łukaszenki są dla was bohaterami.

#bialorus
źródło: comment_1636962086W0ZOxA59nshtLUCzlg84c8.jpg
  • 10
Pachołki Łukaszenki (nazwanie tak Wilka chyba nie jest kontrowersyjne) konsekwentnie dążą do rozbicia jedności UE w reakcji na ten atak, bo wiedzą, że tylko UE jako całość ma narzędzia do gospodarczego oddziaływania na państwa, z których ci ludzi przylatują i na linie lotnicze, które ich przywożą
źródło: comment_1636963179hCxvSP6PgnL7BcoCCTTdvD.jpg
@Zwytkly przekładając to na mniejszą skalę:
W pewnej klasie jest sobie patus. Patus wszystkich sterroryzował, okrada dzieci z kanapek, sprzedaje narkotyki, zmusza koleżanki do prostytucji. Nauczyciel postanowił coś z tym zrobić. Zaczyna wzywać starych patusa do szkoły, prowadzi rozmowy z dyrektorem, już prawie zadzwonił do kuratorium. Patus wobec tego rozszerza teatr działań – nadal terroryzuje kolegów, ale po godzinach gnębi jeszcze nauczyciela. A to przebije mu opony, a to postraszy dzieci, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@smyl: zidiocenie ludzi nie zna granic. Nawet podczas II wojny światowej Niemcy prowadziły rozmowy z np z USA oczywiście nie oficjalne. ZSRR i USA podczas zimnej wojny też prowadziły rozmowy. Chiny z USA na terenie Polski prowadziły rozmowy. Dlatego trzeba prowadzić rozmowy z Łukaszenka. Ale nie oficjalnie najlepiej w jakimś neutralnym państwie.
@Ama-gi: celem wywołania 2wś przez Niemcy nie było doprowadzenie do rozmów z USA. To duża różnica.

Uważasz, że powinniśmy zgodzić się na łagodzenie sankcji wobec Łukaszenki i/lub płacić mu za zaniechanie ataków na Polskę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smyl: ale co ty piszesz. Trzeba zacząć rozmawiać, nieoficjalnie czy oficjalnie. Podczas rozmów można coś załatwić. A to czy trzeba zacząć dusić Łukaszenkę to tak wet za wet. On tylko zacznie łagodzić swoje akcje po tym jak dostanie w łeb.
@Ama-gi ty nie rozumiesz, że rozmowa z terrorystą tylko legitymizuje jego działania i zachęca go do kontynuowania strategii? Przecież ta imba graniczna to nie pierwszy akt terroru w wykonaniu Łukaszenki. Pomijając to, co robi na swoim podwórku, w tym również to, co robi z Polakami na Białorusi, to przecież typ porwał polski samolot. I teraz co? Będziemy udawać, że to nie miało miejsca? To w sumie dlaczego ma się nie bawić dalej?