Wpis z mikrobloga

@PanNieznanypl:

UK - kurier na rowerze dla Deliveroo/Just eat ma 11-14 funtów na godzinę brutto. Podatek zależy czy przekroczysz 12k z hakiem kwoty wolnej na rok. Jak nie to licz sobie powiedzmy 5-10% podatku.
Pokój w midlands i bardziej na północ to 300-400 funtów za miesiąc w #!$%@? warunkach (opłaty wliczone).

Jedzenie mi wychodzi żyjąc w centrum Londynu około 15-25 funtów na tydzień, ale jem zdrowo i relatywnie mało.

No i
  • Odpowiedz
1 osobowy pokój


@PanNieznanypl: Bardzo ciężko o jednoosobowy pokój, na starcie - brak szans. Za zakwaterowanie "nie płacisz", zawsze dostajesz tygodniówkę oraz miejsce w pokoju.

Holandia bez nadgodzin (tygodniówka):

250 euro - najgorsze i najmniej płatne prace - przebieranie śmieci i tym podobne. To grubo poniżej minimalnej krajowej ale bywają takie prace

350 euro - jakieś mięso, chłodnie, szklarnie, wózki, popularne roboty, łatwo tam o nadgodziny

400 euro - obsługa jakichś
  • Odpowiedz
czyli 2000 euro to już dobra pensja miesięczna dla fachowców?


@Olbor: Na początek na pewno tak, po paru miesiącach zaczynasz rozglądać się za lepszą robotą (jak wszędzie).

Nie znam nikogo, kto zarabia więcej niż 600 euro przez agencję (bez nadgodzin), aczkolwiek jest to możliwe dla mocno specjalizowanych prac.
  • Odpowiedz
to jakby samemu chcieć wynająć coś i jeść na mieście itd to dużo jakoś nie zostanie


@Olbor: Pokój 100 euro tygodniowo u jakiegoś holendra albo markańca (czy polaka).
Ale wtedy agencja oddaje w wypłacie to, co sama pobiera za zakwaterowanie kiedy mieszkasz przez nich (60-120 euro tygodniowo).

Kebab na mieście 6-7 euro, pizza z Jumbo zrobiona w piekarniku jakieś 2-3 euro. Sucha bułka 30 centów.
  • Odpowiedz
@Olbor: 80% imigrantów tak robi. Chcesz sam dla siebie wynająć mieszkanie/domek i stołować się na mieście jednocześnie zarabiając 400 euro tygodniowo? Gdzie tu sens i logika?
  • Odpowiedz
@mrKoval: no w Holandii na pewno nie :) ja jestem w Rumunii, wynajem jest tani ale bym pewnie i tak z kimś coś wynajął ale pracuje zdalnie więc muszę mieć trochę przestrzeni
  • Odpowiedz