Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirabelki i Szanowni Mircy,

Mężczyzna, level 27

od 3 miesięcy mam zdiagnozowaną u #psychiatra #dystymia . Zgodzę się że to nie #depresja . Nie miałem wahań nastrojów. Nie czułem się źle. Czułem się nijak - w stronę źle ale mogłem funkcjonować normalnie tylko żadnej w tym frajdy. Jak długo? Długo, nie wiem, ciężko określić. Ostatnie świetne samopoczucie to chyba za czasów dzieciństwa, takie że "czuje że żyje i jest mi z tym dobrze". Potem tylko gorzej.

Dostałem wellbox - zamiennik wellbutrinu , substancja czynna #bupropion . Dawka 150 mg zamiennika zmieni się na dniach w 300 mg oryginału w związku z moją prośbą (co do sprawdzenia wyższej dawki) jak i obecnością w aptece (zamiennik juz niedostepny).

Wypowiadając się na dawcę 150 mg: Jest lepiej bo mam więcej energii, bardziej się chce i jak coś robię to się w to wkręcam ale szału nie ma. Te życie dalej jakieś takie bez smaku #apatia a przyjemności dają mało frajdy.

Apatia to kolejna kwestia. Apatia i bycie nieuczuciowym wykańcza moją dziewczynę która potrzebuje bliskości (brakowało jej tego w dzieciństwie #ddd (dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych)) i sama jest bardzo uczuciowa / wrażliwa. Postępuje emocjonalnie. Przeciwność mojego analizatorskiego charakteru. Uważa że mam #asperger. Jej mama uczy niepełnosprawne dzieci więc coś na ten temat wie. No i jak sprawdzam czym to się objawia to wiele rzeczy pasuje.

Wszystko próbuję analizować, ciężko o jakieś emocje poza: wybuchem złości, wzruszeniem się na filmie czy to z powodu śmierci bliskiej osoby.

#testosteron
Wyniki od 4.5 ~~ rok temu do 3.5 jak sprawdzałem miesiąc temu (norma bodajże 3-8 no ale chyba liczona tak samo dla 18 latka jak i 80 latka). Nawet jak jakiś błędny wynik ostatnio to na pewno jest słabo. Czuję w #libido które siadło zupełnie. Całe szczęścię że dziewczyna z depresją i na antydepresantach ma równie niskie i nie ma na tym polu problemów. Bogu dzięki za #sildenafil bo #erekcja bywa problemem. Do tego masowo wypadają włosy. Byłem u #endokrynolog. Tarczyca w normie. Seria badań do wykonania do kolejnej wizyty.

Będąc dzieciakiem chodziłem do logopedy bo miałem jakieś tam problemy z wysławianiem się. Dodatkowo byłem rehabilitowany bo mało brakowało że bym wylądował na wózku. Co jednak dokładnie to było to nie wiem, właściwie dopiero sobie o tym przypomniałem i rozpocząłem śledztwo u mamusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Streszczając.
Podejrzenie Aspergera, wrażenie nijakości tego życia, apatia, niski poziom testosteronu, problemy na polu dogadywania się z dziewczyną.

Zacząłem jednak działać. Zapisałem się na diagnozę aspergera, nijakość tego życia naprawiam wellbutrinem a powód niskiego testosteronu i związanych z tym problemów sprawdzam z endokrynolog. Dobrze robię? Wypowiedzcie się Mireczki i Mirabeleczki. A może coś mi jeszcze doradzicie? Aha bym zapomniał. Chcemy też się zapisać na terapię dla par bo różnica w emocjonalności wydaje się nie do przejścia. Ale to po diagnozie żeby wiedzieć czy jestem tym aspergerem czy nie. Bo my to sie kochamy tylko każdy inny i drugą osobę wyprowadza z równowagi. A no i kota bierzemy do domu żeby było tu więcej życia xD takiego bez sierści bo #alergia #sphynx XDD. No i dziewczyna będzie miała co przytulać co odwzajemnia wyrażanie uczuć xD (śmiech przez łzy)

Miłego długiego weekendu życzę. Nie wiem czego oczekuje po tych wypocinach. Stwierdziłem że co mi szkodzi opisać moją sytuację jak ktoś może być pomocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#depresja #dystymia #testosteron #libido #apatia #antydepresanty #endokrynolog #asperger #autyzm #alergia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #618d9740412b5f000aa8cd2b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania Ciężko diagnozuje się zaburzenia ze spektrum autyzmu u doroslej osoby. Sama diagnoza w tym wieku już nic nie zmieni, jedynie zaspokoi ciekawość.

Ja myślę,ze dobrze kierujesz swoje kroki w zyciu. Tak trzymać. Powodzenia
Braki testosteronu potrafią mocno wpływać na „wypłaszczenie” emocji i rowniez na sferę pro- społeczna nazwijmy to, jesli masz braki hormonalne , zaburzenia na tym polu to psychotropy moga to pogłębić jeszcze bardziej , lekarz oczywiscie zlecił konkretniejsze badania lub zasugerował sprawdzenie wszystkich markerów hormonow płciowych, czy juz na pierwszej wizycie dostales tableteczki po wywiadzie i „bedzie dobrze prosze brac”? Wklej jakies konkretne wyniki jak robiles badania lacznie z normami bo sam testosteron
OP: @Poziomkowa: Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@qriozm: No a słyszałem właśnie że jest to kwestia terapii po prostu żeby bardziej rozumieć odczucia innych osób i lepiej się odnajdywać. Zapisałem się dziś na diagnozę. To 5 spotkań z psychoterapeutą i 1x z psychiatrą. Psychomedic, Warszawa. Tabsów na to nie ma wiadomo.

@turbokox: skierowanie na badania:

Prolaktyna, Beta-HCG, AFP, Albumina, Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL,
OP: @turbokox: Testosteronum Prolongatum Jelfa, dawkowania nie pamiętam, Na papierze teść podskakiwał wysoko ale też szybko spadał. w Sensie tuż przed kolejnym zastrzykiem miałem bardzo niskie poziomy. Ale to na papierze, tak to nie czułem jakichkolwiek różnic.

@freedomseeker: włosy wypadają. Dostałem wiele badań ale chyba bez SHBG chyba ze kryje się pod inną nazwą? (Prolaktyna, Beta-HCG, AFP, Albumina, Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG), Białko całkowite, Witamina D metabolit