Wpis z mikrobloga

Podobno to prawaki odrzucają naukę, tymczasem na wykopie neuropejczycy nie wiedzą, że płód jest człowiekiem. Przesyłam w związku z tym źródła, żeby lewactwo się troszkę douczyło. Ja to miałem na biologii w podstawówce, ale może w niektórych szkołach o tym nie uczyli.

"Rozwój człowieka zaczyna się od połączenia dwu komórek - gamety żeńskiej, czyli komórki jajowej (oocytu), i gamety męskiej - plemnika, w akcji zapłodnienia." (prof. dr hab. med. Michał Troszyński, "Położnictwo. Ćwiczenia", Podręcznik dla studentów medycyny, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2003, str. 69).

"Po zapłodnieniu, to jest zespoleniu się jądra komórki jajowej z jądrem plemnika (co następuje w jajowodzie, blisko jego ujścia od strony jajnika) powstaje całkowicie nowa, odbiegająca od genotypów rodzicielskich, odrębna jakość genetyczna - nowa osoba ludzka. Zestaw jej genów w komórkach somatycznych nie ulegnie już zmianie do końca życia." (prof. dr hab. Bolesław Suszka, biolog, pracownik naukowy PAN).

"Połączenie się jąder komórkowych jaja i plemnika jest to najważniejszy moment zapłodnienia - powstanie nowego organizmu. (...) Od momentu połączenia się jąder komórkowych jaja i plemnika rozpoczyna się rozwój nowego człowieka." (Z. Bielańska-Osuchowska "Jak zaczyna się życie człowieka", Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1994, s. 37).

"Życie osobnicze, czyli ontogeneza, rozpoczyna się od momentu zapłodnienia i trwa aż do śmierci." (prof. dr hab. med. H. Kędzia, Akademia Medyczna w Poznaniu, cyt. za: Medycyna perinatalna, pod red. prof. dr hab. med. Z. Słomko, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1985, t. l, s. 19).

"W świetle obecnej wiedzy nie ulega wątpliwości, że życie człowieka zostaje zapoczątkowane w następstwie połączenia się dwu komórek rozrodczych - gamet - żeńskiej i męskiej w postać komórki macierzystej zwanej zygotą, która o tej chwili zaczyna żyć własnym rytmem." (prof. dr hab. med. Maria Rybakowa, Komitet Rozwoju Człowieka Wydziału Nauk Medycznych PAN Warszawa-Kraków „Zeszyty Problemowe" nr 2/3/1999).

"Połączenie komórki jajowej i plemnika, czyli gamety matczynej i ojcowskiej daje początek odrębnemu życiu. W wyniku zapłodnienia powstaje w pełni genetycznie uformowany nowy człowiek, którego rozwój dokonuje się w czasie życia ludzkiego. Tak więc embrion, płód, noworodek, niemowlę, dziecko, dorosły, starzec to określenia poszczególnych biologicznych etapów rozwoju zawsze tego samego człowieka." (dr n. med. Antoni Marcinek dyrektor Szpitala Położniczo-Ginekologicznego im. R. Czerwiakowskiego w Krakowie, specjalista regionalny do spraw położnictwa i ginekologii województwa małopolskiego, "Służba Życiu. Zeszyty Problemowe" nr 2/3/1999).

"Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka, nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym." (prof. dr med. J. Lejeune, kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R.Descartesa w Paryżu, cyt. za: "Wiedza i życie", nr 11, 1986, s. 8).

"Rozwój dziecka zaczyna się nie w chwili jego urodzenia, lecz w momencie poczęcia." (prof. dr hab. med. K. Bożkowa, była dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie w: Zdrowie rodziny, pod red. prof. dr hab. med. K. Bożkowej i dr med. A. Sitko, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1983, s. 35).

"Życie człowieka nie zaczyna się z chwilą narodzin, ale od momentu poczęcia." (prof. dr hab. n. med. J. Roszkowski, członek-współzalożyciel Międzynarodowego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Rady Naukowej Instytutu Matki i Dziecka, cyt. za: Pielęgniarka i położna, nr 12/1988, s. 15).

"Zapłodnienie (fertilisatio; z łac. fertilis - płodny, żyzny) jest procesem łączenia się dwóch komórek: komórki płciowej żeńskiej - oocytu II rzędu - i komórki płciowej męskiej - plemnika. W wyniku tej fuzji następuje przeniesienie genomu z jednej generacji do następnej i rozpoczyna się rozwój nowego organizmu." (źródło: "Embriologia", rozdział: "Początek rozwoju prenatalnego człowieka. Pierwszy tydzień rozwoju.", str. 69)

#aborcja #bekazlewactwa #biologia #czlowiek #4konserwy #nauka
trevoz - Podobno to prawaki odrzucają naukę, tymczasem na wykopie neuropejczycy nie w...

źródło: comment_1636575772C5qyhErKNbklKjQJZGmm07.jpg

Pobierz
  • 61
@trevoz: Robiąc nawet ukłon w stronę lewicowych wyparć i uznając że nie jest to człowiek (to co? kebab?) - to wciąż jest osobne życie i byt, który jeśli tylko nikt mu nie przeszkodzi już wkrótce będzie w pełni rozwiniętym człowiek. I dlaczego gdy litujemy się nad kurzym jajkiem czy nad gąsienicą która wkrótce zamieni się w motyla nie potrafimy zlitować się nad własnym gatunkiem. Ciekawe czy ci fanatyczni proaborcjoniści nie mieliby
@Logan00: ale ja mam wyrąbane na plusy, chcę tylko szerzyć prawdę. Jeśli umiesz sfalsyfikować moje argumenty to dawaj. A jeśli nie umiesz to się nie ośmieszaj biologiczny płaskoziemcu.
@trevoz:

Usunąłem pierwotny komentarz bo brzmiał źle i ktoś się #!$%@?ł, że brzmi jak złożyczenie. To napiszę jeszcze raz:

Wyobraź sobie, że twoja partnerka nosi w sobie zdeformowany płód, który nawet jak przeżyje po urodzeniu to będzie wymagać dożywotniej opieki. Teraz się zastanów- bo pojęciami byle debil może operować- czy będzie cie stać kiedykolwiek na heroizm i poświęcanie swojego oraz życia partnerki. A potem zastanów się, czy chcesz innych ludzi zmuszać
Usunąłem pierwotny komentarz bo brzmiał źle i ktoś się #!$%@?ł, że brzmi jak złożyczenie. To napiszę jeszcze raz:


@Ojciec_Slabeusz: luz

Wyobraź sobie, że twoja partnerka nosi w sobie zdeformowany płód, który nawet jak przeżyje po urodzeniu to będzie wymagać dożywotniej opieki. Teraz się zastanów- bo pojęciami byle debil może operować- czy będzie cie stać kiedykolwiek na heroizm i poświęcanie swojego oraz życia partnerki. A potem zastanów się, czy chcesz innych ludzi