Wpis z mikrobloga

Jakiś czas wrzuciłem wpis gdzie twierdziłem że najgorsze co może być na giełdzie to sentyment do jednej spółki. W poście odpowiedział mi jeden z mirków który inwestuje tylko w JSW i pyta się co robi źle.

Spytał 18 października. Dzień przed ATH. Od tego czasu JSW spadło 24% od szczytu.

Nick zamazałem bo nie chodzi o to żeby personalnie w kogoś uderzać. Chodzi o to że zasady dotyczące dywersyfikacji nie wzięły się znikąd ;) Możesz uważać się za znawcę spółki a kursu i tak nie przewidzisz.

#gielda #jsw
Koryntiusz - Jakiś czas wrzuciłem wpis gdzie twierdziłem że najgorsze co może być na ...

źródło: comment_1636541008AEa2oayaZtxK2HlYHSsO8n.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Koryntiusz z drugiej strony masz Mirka, który zbierał na Tesle inwestując tylko w Tesle, jemu się udało ale nie ma reguły. Równie dobrze można posiadać 10 spółek w portfelu ale jak nie jesteś w stanie być z nimi na bieżąco to też słabo.
  • Odpowiedz
Mimo, że spadło to nie znaczy, że w przeciągu roku nie wzrośnie o 100%.


@fristajl: Nie znaczy też że nie zjedzie o kolejne 50%.

z drugiej strony masz Mirka, który zbierał na Tesle inwestując tylko w Tesle, jemu się udało ale nie ma reguły


@gambler_94: jest reguła, część spółek wzrośnie cześc spadnie. Nie jesteś w stanie przewidzieć które spółki to będą.
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: bo przed nami wyniki za Q3, które mogą być poniżej konsensusu, więc inwestorzy sprzedają zanim ktoś sprzeda przed nimi. Później będą odkupywać :) Trochę pobuja, ale żeby spaść o 50% to jest nonsens :)
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: Wiesz, sam opieram swoje inwestycje na globalnej dywersyfikacji, ale np. Warren Buffet, Charlie Munger, czy Jim Rogers niekoniecznie są fanami dywersyfikacji.

A Mirek z SS jeżeli ma dłuższy horyzont czasowy, to nie powinna go interesować obsuwa w ciągu niespełna miesiąca. Inwestując w jedną spółkę raczej nie traduje kupując w krótkoterminowych dołkach i sprzedając na górkach.
  • Odpowiedz
Warren Buffet, Charlie Munger,


@ZiobroTyPrzestan: Przecież w portfolio BRK jest kilkadziesiąt podmiotów. Ktoś powie, że przy tych kwotach mogłoby być kilkaset, ale jednak nie jest tak, że wybrali sobie 6-8 firm i tylko w nie zainwestowali
  • Odpowiedz
Kojarzę coś, że Warrena portfel kiedyś w 75% składał się z akcji Apple'a,


@ZiobroTyPrzestan: w takiej sytuacji nalezy zapytac - a dlaczego nie 100?% ;) poza tym z tego co wiem Warren prywatnie posiada jedynie akcje BRK.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Nie wiem, myślę, że nie ma co stawiać dogmatów w branży inwestycyjnej, bo wiadomo jak to wygląda. Nie chcę się kłocić czy dywersyfikacja jest dobra, czy zła, choć sam ją stosuję, bo nie chcę żyć notowaniami pojedyńczych spółek, a nie wierzę w swoje zdolności do regularnego bicia rynku.

W powyższym materiale wspomniał Warren, że można było zainwestować 100% akcji w któryś fundusz w latach '70, kiedy jego wycena stanowiła około
  • Odpowiedz