Wpis z mikrobloga

@mickpl: Jak to co? To co zawsze, kupujemy kurniki inwestycyjne. Zreszta MF już dawno mówiło, że nie pracuje nad żadnym katastrem, czyli że wprowadzą było pewne
  • Odpowiedz
@mickpl: jak zwykle wszyscy dostaniemy po dupie, kilka lat temu zmieniałem mieszkanie (sprzedaż przed 5 latami) kupiłem nowe mieszkanie (na kredyt) i zanim się wyremontowało mieszkałem w starym. Po przeprowadzce stare sprzedałem. - W TEJ CAŁEJ TRANSAKCJI NIE BYŁO WYDATKU NA CELE MIESZKANIOWE, 19% PODATKU..
  • Odpowiedz
@mickpl: akurat flipy są opodatkowane od zawsze. Opodatkowanie pustostanów i kataster oznacza to samo. Wyższy podatek od nieruchomości. Pytanie czy każdej, czy dopiero od którejś tam. Jak dorzucimy do tego brak możliwość rozliczania kosztów przez osoby fizyczna (obowiązkowy ryczałt) spodziewam się trądu koncentracji mieszkań w rękach profesjonalnych podmiotów. Ludzie, którzy maja jedna nieruchomość na wynajem mogą stwierdzić że jest z dużo roboty z tym i nie opłaca im się to,
  • Odpowiedz
Wygląda na to, że w rządzie serio pracują na opodatkowaniem flipów, pustych mieszkań i jakąś formą katastru. Pytanie do inwestorów: I CO TERAS?


@mickpl: Nic bo deweloperzy ich przelicytowalo i wylobbowali w dodatku kredyty bez wkladu wlasnego ktory promuje rynek pierwotny xd
  • Odpowiedz