Wpis z mikrobloga

Ale mam flashbacki z początków COVIDa, kiedy wykopki zachwycały się wspaniałymi działaniami polskiego rządu i Szumowskiego.

A dla mnie ta cała wspaniała operacja i jej otoczka w postaci inwestycji, trąci myszką.

Po 1. Dlaczego Polski rząd odrzuca pomoc ze strony UE, czy niedawną propozycję od Niemiec, którzy chcieli wysłać na granicę swoje jednostki?

Po 2. Budowa Wielkiego muru bez przetargu za 1,5mld

Do tego przedwczesne zabezpieczenie w postaci stanu wyjątkowego, brak mediów i żadnych postronnych świadków.

I znając PiS i fakt, że wykorzystuje on takie sytuacje do robienia wałów (patrz COVID), nie wzbudza to w Was żadnych wątpliwości?

#bialorus #neuropa #4konserwy
  • 74
@Kamelot: No chyba że Ukraińcy spierdzielą sprawę, za miesiąc spadnie śnieg, Łukaszenka będzie musiał ich gdzieś upchnąć, jak na Litwę i Polskę się nie da to pewnie zacznie ich pchać na Ukrainę, pytanie co Ukraińcy zrobią
Dlaczego Polski rząd odrzuca pomoc ze strony UE, czy niedawną propozycję od Niemiec, którzy chcieli wysłać na granicę swoje jednostki?


@venividi: Pytanie po co nam one? W Polsce chyba nie brakuje policji i wojska. A jednostki z innych krajów patrzyłby nam na ręce i potencjalnie mógłby donosić o nieprawidłowościach typu nadmierne użycie siły
Po 1. Dlaczego Polski rząd odrzuca pomoc ze strony UE, czy niedawną propozycję od Niemiec, którzy chcieli wysłać na granicę swoje jednostki?


@venividi: Sprawdź na początek, na którą granicę Niemcy chcieli wysłać jednostki...

Po 2. Budowa Wielkiego muru bez przetargu za 1,5mld


@Vosemite: Czas, Misiu, czas... na wagę złota...
2. Jak wyobrazasz sobie szybka budowe muru z jednoczesnym przeprowadzeniem przetargu? To jest sprawa niecierpiaca zwloki i tak jak często taka procedura jest naduzywana to w tym przypadku jest tu uzasadnione. Zapytaj Litwinow czy przetarg na swoj mur organizowali.


@Kamelot: Bardzo prosto. Udziela się zamówienia z wolnej ręki, albo w trybie zapytań ofertowych. Są w Prawie zamówień publicznych odpowiednie instrumenty które w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa pozwalają na szybkie udzielenie zamówienia
Ale mam flashbacki z początków COVIDa, kiedy wykopki zachwycały się wspaniałymi działaniami polskiego rządu i Szumowskiego.


@venividi: No mnie bawi jak teraz wszyscy nagle wierzą rządowi i służbom na słowo, a jeszcze niedawno mieli wykonywać na Polakach eksperymenty medyczne i ich mordować, a policja to już w ogóle kryminaliści XD.
@venividi: ja się tylko zastanawiam a propos tej niemieckiej pomocy, po co realnie jest nam ta pomoc potrzebna, mamy straż graniczną, wojsko, policję i jeszcze specjalsów z WOTu ( ͡° ͜ʖ ͡°), tak na poważnie to naprawdę jest komu tam robić, czy jeśli Niemcy wyślą tu 200 swoich pograniczników to w czymś to realnie pomoże? Czy brakuje nam jakiegoś sprzętu/zasobów?