Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim.

Potrzebuje pomocy z laptopem Lenovo Legion Y520. Dziś w trakcie pracy, laptop zawiesił mi się, po czym nie reagował na żadne polecenia i nie mogłem wywołać managera zadań. Zresetowałem laptopa, po czym zaczął ładować się ekran "Przygotowywanie do automatycznej naprawy". Po dłuzszym oczekiwaniu, około 10 minut laptop przechodzi w stan awaryjny i wyskakuje okienko z kilkoma opcjami związanymi z naprawą. Gdy próbuję użyć opcji przywracania systemu, wyskakuje polecenie zresetowania komputera i następnie wyboru systemu operacyjnego. Mimo resetu komputera, nie pokazuje mi się żadnej wybór, jednak znowu wraca opcja "Przygotowanie do automatycznej naprawy". Niestety nie jestem biegły w operowaniu w biosie, czy naprawach, natomiast próbuje zrobić coś sam żeby nie oddawać komputera do serwisu. Czy ma ktoś z kolegów jakąś sugestię odnośnie mojego problemu?

Pozdrawiam

#pc #informatyka #komputery #laptopy #windows10
szczemry - Cześć wszystkim.

Potrzebuje pomocy z laptopem Lenovo Legion Y520. Dziś w ...

źródło: comment_1636394541790B0gcLAioEofqB0dmd0i.jpg

Pobierz
  • 22
@szczemry: Tak przy okazji - wersja skandynawska (ÖØÆ ÄÆØ) z 250GB SSD? Bo jesli mamy ta sama wersje to moze dysk jest problemem. A jesli nie to zapewne sam slot M.2 i niewiele sie tu zrobi poza tymczasowymi rozwiazaniami.
@Gandalf_Rudy

Stanął w trakcie pracy i ledwo chodzi nawet w trybie awaryjnym. Wybierając każda z opcji w trybie awaryjnym muszę czekać kilka minut na przejście do kolejnego punktu/zakładki. Tylko w biosie szybko chodzi. Więc tak jak tutaj koledzy wspomnieliscie, możliwe że to sprawa dysku.
@szczemry: a sprobuj wylaczyc na kilka godzin i odpalic. Mi dysk lubi zwolnic do "0 bajtow na sekunde" jak np. przenosze duze pliki na dysk zewnetrzny. Brzmi jak przegrzewanie, ale jednak temperatury wydaja sie OK, a mimo to tak jakby dysk potrafi se odpoczac i znowu dobrze dzialac. A najbardziej to go triggerowal Frostpunk i Cities Skylines - bluescreen podczas wczytywania.
@Gandalf_Rudy spróbuję tak zrobić, i rano odpalę. Planuje zajrzeć do środka. Możesz mi w skrócie powiedzieć jakie są kryteria doboru dysku do tego typu laptopa? Bo nie będę się chyba pierdzielil i jutro kupię nowy dysk.
Możesz mi w skrócie powiedzieć jakie są kryteria doboru dysku do tego typu laptopa?


@szczemry: No tak wlasciwie to niewiele moge powiedziec, jedynie to ze potrzebujesz dysku NVME pod M.2 i ze to jest laptop wiec oczywiscie musi sie zmiescic, wiec te z heat sinkami raczej odpadaja chyba ze zmierzysz ze wejdzie.