Wpis z mikrobloga

W jaki sposób najlepiej i najwygodniej (tj. NIE przez HDMI) oglądać filmy na TV z androidem? Testowałem kilka rozwiązań, ale jestem ciekawy jakiego używacie wy.

I przy okazji - jakieś lepsze rozwiązania do streamowania pulpitu nie licząc chromecast?

#androidtv #android #stream #telewizory
  • 10
@JackDaniels oczywiście też się nada ale tu trzeba coś kupić a sam serwer dlna/samba można postawić na swoim obecnym laptopie/stacjonarne = kosz 0zl

P.s nigdy nie przekonałem się do kodi. VLC dla mnie wygrywa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3RRR: Dlatego napisałem dowolny, może być i na laptopie. Kiedyś miałem kupiony sam kadłubek bez matrycy, który chodził jako taki serwer, potem zmieniłem na qnap. Kumpel ma postawiony serwer na rpi... VLC jest ok, używam kodi że względu na automat do ściągnia opisów i grafik filmów w bibliotece.
@3RRR: testowałem - działa fajnie, niestety VLC ma buga z telewizorami z HDR, a przynajmniej z Philipsami - otóż napisy są... czarne i nie ma możliwości zmienić ich koloru.

@JackDaniels: niestety nie mam qnapa, wolałbym po prostu odpalić lapka i wtedy coś udostępniać.

@korni007: również testowałem, ale tutaj znowu mam problemy z napisami :(
@korni007 albo firm w 4k na 5ghz. Testowałem i nie widziałem problemów co nie zmienia faktu że kabel zawsze lepszy jeśli tylko jest szansa go położyć.