Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Moja mama dosłownie choruje ze stresu, miała już stan przedudarowy, problemy hormonalne, itd. wczoraj ją posadziłam i powiedziałam, że jej życie nie może polegac tylko na pracy i oglądaniu telewizji, musi znaleźć sobie coś, co będzie ją zdrowo i aktywnie relaksować - spacer w lesie, spa, jakąś książka, puzzle, cokolwiek. Powiedziała mi, że jestem durna i wróciła do z-----------a (°°

Mam dość patrzenia jak moja mama się wykańcza na własne życzenie, a potem płacze, jak to jej ciężko.

#rodzice #zalesie
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@BarkaMleczna może to jej sposób na życie? Mój tata tak ma - musi pracować, a przy braku zajęcia dosłownie wariuje - jest sfrustrowany, ma poczucie zmarowanego czasu. Z wiekiem, gdy pojawił się jeden wnuczek, a potem drugi, trochę odpuścił i nie szuka takiej ilości pracy, jak kiedyś, ale nadal zasuwa sporo.
Odziedziczyłem to po nim, ale mam wrażenie, że jakby to... Ulepszylem :)
W każdym razie zmierzam do tego, że duża
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@BarkaMleczna: weź też pod uwagę, że może nie da się nic zrobić, nie zmienisz na siłę drugiego człowieka. Czasem można tylko odpuścić dla własnego dobra...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BarkaMleczna: możesz spróbować jakiegoś koła gospodyń albo uniwersytetu trzeciego wieku albo joga dla początkujących, chodzenie z takimi kijkam. A najlepiej sama poszukaj aktywności jakie są dostępne i na które może iść twoja mama i jej zaproponuj. Na pierwsze spotkania warto iść razem zeby ją wspierać. Trudno jest zmienić swoje przyzwyczajenia, ja widzę to po swoich rodzicach. Oni albo w pracy albo sami sobie wymyślają jak się koło domu narobić. Jak
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Nie zawsze to takie oczywiste ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jeśli Twój tata ma wpływ na mamę, to spróbowałbym szukać pomocy tam. I może tato mógłby wpłynąć. Chyba chce mieć małżonkę przy boku jak najdłużej.
  • Odpowiedz
  • 0
@BarkaMleczna nie bardzo rozumiem skąd ta ironią dotycząca męża. Często samotne starsze kobiety wpadają w wir z--------u, żeby nie siedzieć samemu w domu

A może wspólnie spędzajcie czas, jeśli mieszkasz dość blisko? Albo pogadaj z tatą, żeby wpłyną na nią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BarkaMleczna: typowa mentalność ludzi 50+ ze wsi.
Rodzice mojego ex mieli tak samo - kult z-----------a przez cały dzień albo Policjanci i Policjantki w tv (ewentualnie Ranczo) i nic innego nie istniało. Wokół domu ogrodek, ale zasyfiony i nikomu nawet przez 30 lat do głowy nie przyszło, żeby postawić w nim jakis stolik, krzesełka i leżaki zeby sobie posiedzieć latem, nacieszyć się roślinkami i ptaszkami bo przecie kto to widział
  • Odpowiedz