Wpis z mikrobloga

Pochodzę z Mińska Mazowieckiego i po kilkunastu latach nieobecności planuję wrócić w rodzinne strony. Jak teraz wygląda tam sytuacja z pracą? Jakich pracowników poszukują, jakie kursy warto zrobić?
Druga sprawa, to mieszkanie. Na początek pewnie coś wynajmę. Wiem, że powstało duże osiedle na Siennickiej (za torami), w centrum też wcisnęli bloki, a pod Mińskiem budują jakieś szeregówki. Gdzie warto zamieszkać? Nadal są osiedla i ulice, gdzie lepiej nie chodzić samotnie wieczorami?
#minskmazowiecki #minsk #minskiewykopiwo #praca #mia100rond
  • 8
@Allentis: czyli uprawnienia na sprzęt budowlany warto zrobić. A coś z logistyki? Jakieś magazyny, wózki widłowe itp.? Może szukają kogoś ze znajomością języków obcych (nie przybyło w Mińsku Ukraińców)?
@inko-gnito: od Stojadeł jadąc w strone Warszawy jest bardzo dużo magazynów to pewnie i jakaś praca dla logistyków by była. Tak samo jest też kilka firm transportowych to osoba z językami obcymi tez pewnie by mogła znalezc prace jako spedytor/dyspozytor. Ukraińców trochę jest, widziałem sporo przy Kolejowej- tam chyba mają hotel pracowniczy
@SzubiDubiDu: aspiracje miałem takie żeby otworzyć własny biznes, ale odkąd pamiętam to w Mińsku nowe inicjatywy nie utrzymywały się długo na rynku i upadały... Zastanawiam się nad zrobieniem uprawnień na sprzęt budowlany (koparka, koparko ładowarka) i wózki widłowe. Mogę zrobić kursy obsługi programów biurowych, znam język obcy na poziomie średnio zaawansowanym. W ostateczności mogę jeździć taksówka.