Wpis z mikrobloga

Jaką najtańszą sensowną kartę graficzną polecilibyście do tego dość leciwego sprzętu?
Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz
Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-D3H
16 GB ram ddr3 1400mhz

wcześniej była r9 200

#pcmasterrace
  • 13
@rownolegly: 1030 to taka bardzo budżetowa karta do gier. generalnie przy aktualnych chorych cenach najlepsze co możesz wyrwać to jak teraz patrzę np. do 700 zł to GTX 1050 Ti albo RX 460, używane oczywiście (o wiele wiele lepsze od wspomnianej 1030). zerknij tylko na jakieś artykuły czy te karty nadają się do blendera itp (ja na grafice w ogóle się nie znam) - jak dają radę to nie widzę nic
@rownolegly: Ja też niezbyt się znam na wykorzystaniu kart w programach. Natomiast ogólnie teraz to jest polowanie na okazje. Widziałem na olx pojedynczego RX 570 za 600 zł (i to podobno nawet działającego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)), GTX 1060 3 GB nawet za 500 zł. Oczywiście idealnie jak jest to gdzieś w okolicy i możesz kartę sprawdzić.

Domyślam się, że jak miałeś wcześniej R9 to jakiś zasilacz
@Jan_K: bez przesady, 570 nie pobiera znowu tak dużo, ale fakt, to słuszna uwaga żeby kolega @rownolegly obadał jaki ma zasilacz żeby się nie okazało że firmy "firma" 200 watów na linii 12 v. Jak jeszcze były normalne ceny to miałem i 1050 Ti i RX 570, ta pierwsza oczywiście jest mega mało prądożerna, cały komp podczas grania pobierał mi chyba 150 watów, ale nie przesadzajmy że 570 też pobiera jakoś