Wpis z mikrobloga

Kupując w Holandii auto na export, w jakim terminie od zakupu muszę zgłosić się do RDW albo prywatnej firmy umożliwiającej wyrejestrowanie i wyrobienie tablic exportowych?
Musi to być tego samego dnia co podpisałem umowę ze sprzedającym czy mam na to kilka dni?
Ubezpieczenie auta (i balasting) wygasa w dniu zakupu? Jak to wygląda w NL?

#holandia #motoryzacja #auto
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: jeśli decydujesz się na zakup exportowy udajesz się do rdw z właścicielem pojazdu który załatwia papiery exportowe na Ciebie, tablice i ubezpieczenie wykupujesz we własnym zakresie
@baNicja: To wiem, bo tak mój znajomy robił. Spotkał się ze sprzedającym w firmie zajmującej się exportem (gruby murzyn i jego chudy ziomek ze skrętem za uchem).
Zaś auto które chciałem kupić, sprzedaje babka i ona chce tylko podpisać umowę, nie zgodziła się jechać ze mna do takiej firmy, dlatego chciałem kupić na moje polskie ID i w miarę szybko wyeksportowac już jako swoje auto.
Mogę tak zrobić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: wtedy bierzesz babkę i jedziesz z nią do rdw, nie ma innej możliwości. Tablice kupujesz "na poczcie" a ubezpieczenie wedle uznania, nie znam nikogo kto by korzystał z jakichś pośredników
chciałem kupić na moje polskie ID


@mrKoval: nie mając żadnego holenderskiego dokumentu możesz to zrobić tylko i wyłącznie w RDW. Teoretycznie nie musisz babki brać ze sobą, ale by Ci musiała dać wszystkie dokumenty od auta, a o ile nie jest to jakaś Twoja znajoma to raczej Ci ich nie da
@mrKoval: dokładnie. jeżeli nie masz chociażby NL prawa jazdy, to wszystko musisz załatwiać w RDW (nawet jeśli masz meldunek). Gdybyś miał holenderskie prawko, wtedy wizyta na poczcie, 5 min i gotowe