Wpis z mikrobloga

Studiuję pedagogikę. Promotorka wywiera na mnie szybkie znalezienie tematu pracy.
Praca powinna być badawcza (no chyba, że jakoś zajebiście uargumentuję pracę opisową)

Doradźcie jakiś fajny pomysł na temat takiej pracy badawczej z pedagogiki.

Od razu informuję, żeby nie było że jak się wszystkim wydaje, że jak pedagogika to musi być związana wyłącznie z dziećmi - nie. Może być mocna powiązana z subdyscyplinami jak - socjologia, psychologia czy antropologia
np. Badanie nad tym "dlaczego baby marzą o chadzie murzynie na tinderze"
czy "Sposoby przeciwdziałania dyskryminacji w pracy"

  • 18
@rales: To pedagogika ogólna czy specjalnościowa? Najłatwiej byłoby Ci najpewniej oprzeć się na wybranej specjalności. Niemniej jeśli jest pełna dowolność, a chciałbyś zahaczyć o subdyscypliny, może „funkcjonowanie rodzeństwa osób z niepełnosprawnością” będzie niezłym, niestandardowym tematem? Albo nieco ogólniej, możesz przykładowo zająć się kwestią stereotypizacji płci czy problematyką opieki nad seniorami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: zrób cokolwiek. I tak nikt tego nie będzie czytał, i tak zaliczysz, i tak do niczego ci się to nie przyda. Badania to będą ankiety, których nikt nie będzie chciał wypełniać i będziesz musiał preparować wyniki.
Pedagogika to chyba głównie granie na cymbałkach


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: no i to jest właśnie stereotyp tych studiów.
"Granie cymbałkach" mają tylko osoby będace na specjalizacji wczesnoszkolno-przedszkolnej, ale pedagogika to o wiele większy obszar, nie zajmujący się wyłącznie dziećmi.
@rales: po prostu taki obrazek zapamiętałem z uczelnianych komentarzy. Raczej nie miałem później kontaktu z osobami związanymi konkretnie z pedagogiką.
Ponawiam pytanie - interesujesz się czymś? Chyba najgłupsze, co można zrobić, to wybranie tematu na siłę. Pomyśl o swoich zainteresowaniach i zacznij szperać po researchgate, google scholar i innych bazach. Nie wiem jak jest z metodologią na pedagogice, ale chyba uczyli was jakichś podstaw, czyli korelacji? Badania korelacyjne są zazwyczaj mega
no tu mam problem bo jest taka mnogość rzeczy, które by mnie interesowała do zbadania i napisania przez tindera, patostreaming, emocje i agresję, po badanie dlaczego studenci pedagogiki wybierają konkretny kierunek. Tylko nie mam pomysłu jak to poprowadzić.

@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta:
@rales: pedagogika korzysta z jakichś gotowych narzędzi do badania zmiennych? bo domyślam się, że promotorka krzywo by patrzyła, gdybyś postanowił użyć narzędzi psychologicznych. Tak z dupy - Skłonność do zachowań agresywnych a częstotliwość oglądania patostreamów. Szukasz jakiegoś kwestionariusza dotyczącego skłonności do zachowań agresywnych, zestawiasz to w ankiecie z jakimś samodzielnie robionym narzędziem dotyczącym patostreamów. Potem tylko korelacja w SPSS/Statistice i lelo - pozostaje tylko ogarnąć część teoretyczną, bo metodologiczna pisze się