Wpis z mikrobloga

Mireczki z #irlandia #dublin tak czysto spekulacyjnie pytanie, jak tam u Was z praca w IT dla przyjezdnych i ogólnie czy ciężko wystartować z życiem? Aktualnie siedzę pare lat w #uk i zastanawiam, czy np. referencje od landlorda by były ok stąd czy maja jakas współpracę z uk czy jednak są zamknięci na takie rzeczy i start byłby od zera?

Zacząłem rozkminiać bo #brexit jest chwilami upierdliwy jak do głupiej paczki muszę rozkminiac deklaracje celne, czy kurde skoków se legitnie nie obejrzę w necie bo poza Unia ( ͡° ʖ̯ ͡°) i inne mniej lub bardziej istotne rzeczy.

#emigracja #kiciochpyta
  • 3
@Buntro: na mid-level troche lepiej placa, ale jest drozej. za kazdym razem jak analizowalem wychodzilo mi ze uk lepsze, mimo ze w irl mam rodzine ¯\_(ツ)_/¯

@Buntro: W IT pracy jest mnóstwo i bez problemu dostaniesz. Jeśli chodzi o UK, to mam wrażenie że doświadczenie, referencje, prawo jazdy (ubezpieczenie) itd. są traktowane na równi z irlandzkimi.

Na start to standardowo - trudno coś wynająć i jest drogo. Poza tym to będziesz miał takie mniejsze UK - jeszcze dalej do wszystkiego, te same towary tylko mniejszy wybór, bardziej mokra pogoda.

A deklaracje celne będzie rozliczał za Ciebie Amazon,
@Buntro: O pracę łatwo, generalnie UK w życiu codziennym jest traktowane jako mniej zagraniczne, ten sam język, system prawny czy finansowy. Twoje referencje powinny zostać uznane, a nawet i bank uzna Twoją historię z UK jakbyś się starał o kredyt, podobnie z ubezpieczeniem auta powinno być.