Wpis z mikrobloga

@koob: W sumie nie ma znaczenia, obecnie kod jest w PHP ale odczyt za pomocą choćby dd if=/dev/ttyUSB0 nie jest możliwy.

@jestem_w_szoku: Wiem własnie, tylko losowo czasami udaje mi się go uruchomić, obecnie jestem w kropce bo niestety nie działa :)

@nvll: Za ciężkie do moich zastosowań to raz, dwa unikam automatów ;)
  • Odpowiedz
@koob: Ta klasa to nic innego jak zwykłe wywołanie stty -F /dev/.... 4800 i później standardowe fopen, fread (zupełnie jak w C). Niestety wykonanie takiego stty z konsoli i próba odczytania z portu kończy się tym, że dd po prostu nic nie odczytuje.

To jest GPS na USB, w środku siedzi standardowy zestaw - moduł GPS z aktywną anteną + konwerter UART<>USB (tutaj popularny pl2303).
  • Odpowiedz
@koob: Nic, po prostu "zawiesza" się na odczycie podobnie jak dd. Coś jest nie tak z konfigurację portu bo jak uda się już go skonfigurować to dane lecą pięknie.
  • Odpowiedz
@koob: Z tego powodu właśnie grzebię w tym - czasami GPS się rozłącza (teoretycznie do poprawy kabel ale nie zaszkodzi w sofcie przy okazji ująć tego wyjątku i autonomicznie go obsłużyć) i wtedy właśnie przydziela mu kolejny port który muszę od nowa skonfigurować.

Testuję całość na vmce która ma wrzuconego linuksa bardzo podobnego do tego kompilowanego na produkcję. Dziwi mnie dlaczego zwykłe stty -F /dev/.... 4800 nie powoduje automatycznie tego, że
  • Odpowiedz
@kiler129: moze problem jest wlasnie przez VM ? Swoja droga mam gdzie zapiete RPi z podpietym czytnikiem temperatury na USB i co 17 (!) odczyt rozłącza USB. Do dzisiaj nie doszedłem czy to wina kabla czy walnięty moduł.
  • Odpowiedz
@koob: Dziś za późno ale jutro chyba wygrzebię RPi z szuflady i zobaczę czy też występuje ten problem. Wprawdzie mogę sprawdzić soft na OSX ale to takie porównanie grzyba do kartofla ;)
  • Odpowiedz
@koob: Jak widzę tam używają GPSd - ja napisałem swoją wersję tego softu (ściśle dopasowana do projektu). Drugi powód to problemy z kompilacją pod uClibC. Musiałem go użyć z uwagi na chęć osigągnięcia boot time na poziomie 2s.
  • Odpowiedz