Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, cel jeden mam i pytanko przy tym.
Cel to 3 km w 12 minut, czas to jakieś 9 miesięcy.
Obecnie biegam 5 km w czasie 27-28 min, przy słabszym dniu 29-30min.
Tak sobie biegam te 5km i po tym robię przebieżki po 4-6x 200m i podbiegi 150m. Z podbiegami to zależy od sił. Czasem zrobię ich 6 a czasem tylko 2 i mam dosyć.
Pytanie, czy bieganie w takiej formie wystarczy czy coś dołożyć? I czy jest sens mieszać przebieżki z podbiegami czy lepiej jednak je rozgraniczyć, że jednego dnia po bieganiu robię tylko podbiegi a innego tylko przebierzki bez mieszania ich wzajemnie?
#bieganie
  • 6
@atizylak: to serio nie jest wygórowany wynik. Obstawiam, ze to jakieś zaliczenie do mundurówki i takie wyniki osiąga kazdy przeciętniak po 3 miesiącach szkoły przygotowawczej. Plan jaki tam mają to biegac codziennie z rana po 5km zaprawy i czasem dłuższy wymarsz(chód, nie bieg). Dzieki temu 90% osób zalicza 3km w 12min.
@arbuz77: nie mieszaj kilku jednostek w jednym treningu, bo to tak srednio bym powiedzial. Przebiezki no ok, idzies sobie na 5km i bum nagle podbiegi. Na ktore czasem masz sile, a czasem nie, to po co je robic?
Nie lepiej jednego dnia ladnie sobie zaliczyc te 5km, a na kolejnym treningu walnac podbiegow np 12 albo 15 do okraglego kilometrazu?

Poszukaj na necie i poczytaj o szybkosci w treningu biegowym, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: taki wynik nie jest tak hop siup do osiągnięcia. Raz przy dobrym wybieganiu cisnąłem taki dystans i wycisnąłem tylko jakieś niecałe 2km w średnim czasie, nawet ciut poniżej 4min/km ale resztę juz doczłapałem z ogólnym czasem 13:40 bo power się skończył.

@PurpleHaze: stronę widziałem, plan jaki przeglądałem (chyba przypięty był na główną stronę) był na 5km. Zależność jaka zauważyłem to właśnie 20-30min biegania i w miarę upływu czasu dokładano