Wpis z mikrobloga

Mirki z IT proszę o pomoc. W jakiej technologii (języku, platformie, whatever-nie-znam-się) pisze się obecnie proste fora dyskusyjne? Albo raczej: w jakiej warto pisać? "Proste" = minimalny interfejs, mało opcji, głównie dla zastosowań wewnętrznych i testowych. Z pewnych względów potrzebuję tej informacji i za nic nie mugę wyguglać, pytam więc praktyków. Nie chodzi o gotowe rozwiązania typu miniBB itp. tylko o projekty tworzone od zera, całkowicie customowe, pod konkretnego klienta / zastosowanie. Wybaczcie pewien chaos pojęciowy i pewnie niezbyt precyzyjnie wyłożony problem, ale to nie moja działka, więc staram się jak mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #programowanie #informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie chodzi o gotowe rozwiązania typu miniBB itp. tylko o projekty tworzone od zera, całkowicie customowe, pod konkretnego klienta / zastosowanie.

@michatok: język jest tylko narzędziem

"Proste" = minimalny interfejs, mało opcji, głównie dla zastosowań wewnętrznych i testowych.

@michatok: a interfejs nie ma nic
  • Odpowiedz
@michatok: Prawda jest taka, ze nie pisze sie takich rzeczy. Uzywa sie gotowych jak wspomniales i w razie czego robi male modyfikacje jezei licencja na to pozwala. Wiekszosc to faktycznie pewnie na PHP siedzi.
  • Odpowiedz
@michatok: Zależy ile ktoś płaci. A tak na serio nie ma uniwersalnego rozwiązania. Ja bym poleciał jakimś gotowcem. Pewnie dlatego ze wdrażam a nie piszę :)
  • Odpowiedz
@michatok: K---a, co za glupoty tu wypisuja, to szkoda oczu. Jak zwykle p------a o tym, na czym gowno sie znaja, ale czuja gleboka potrzebe zaznaczenia swojego stanowiska...

Rynek silnikow for internetowych zostal przetrzebiony przez Facebooka i inne social media. O dziwo okazalo sie, ze po tym, jak osoby prywatne przeszly na FB, potrzeba posiadania wewnetrznych for firmowych znacznie wzrosla.
W ten sposob powstala firma Discource (oraz jej projekt open source), ktora jest na te chwile liderem rynku.
Owszem, rozne stare (umierajace) fora stona na starych silnikach pisanych w PHP, ale wszystko co nowe od przynajmniej 8 lat to praktycznie sam
  • Odpowiedz