Wpis z mikrobloga

Jestem użytkownikiem #iphone od jakichś 6 lat, i pytanie mam, czym taki macbook przewyzsza laptopa obojetnie jakiego producenta z #windows dla zwyklego zjadacza chleba?

Myslalem zeby macbooka sobie sprawic, ale tak powaznie, to co on potrafi czego nie potrafi zwykly elitebook?

To nie zadna zarzutka, tylko zwykle pytanie do czego wiecej moze sie taki #macbook przydac.
#apple
  • 8
@por_tomasz_borewicz: mniej uniwersalny, nie pograsz sobie za bardzo.
Zazwyczaj za to bardziej stabilny, więc jak nie potrzebujesz jakichś stricte windowsowych softów to można się zastanowić. Do fejsa, internetów i Worda jednak overkill.
@por_tomasz_borewicz: w dużym skrócie: od wyjścia m1 to najlepsze combo wydajność x bateria x cena. Jak masz inne sprzęty to dochodzi natywna współpraca urządzeń (tzw ekosystem apla czyli smsy, połączenia, wspólne schowki ctrl+c ctrl+v i multum tego typu dupereli ułatwiających życie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@por_tomasz_borewicz: na macbok decydujesz się tylko jesli nie grasz (i to też nie zawsze bo jest dużo natywnych, przyszłe gierki będą robione natywnie oraz są emulatory oraz chmury)

A tak to jest inny "feeling", to taki duży telefon, nie wyłączasz tylko usypiasz (coś jak hibernacja) gesty ( które też są na windzie). A ogólnie M1 to głównie bateria, bo cały dzień bez ładowania to dziś dużo
@JK91: @por_tomasz_borewicz: mam Matebooka Pro X od Huawei i MacBooka Pro powiem wam, że częściej siadam do Matebooka z Win.
Jest wygodniejszy, gesty przyjemniejsze, jakościowo lepiej wykonany, a dodatkowo wyświetlacz zjada ten MacBooka.

A jeżeli chodzi o Linuxa to na Win mam WSL, a macOS to #!$%@? nie Linux ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@por_tomasz_borewicz: różnica jest tylko i wyłącznie w użytkowaniu. To po prostu inny system. Potrafi to samo co wszystkie inne komputery, nie zmieni to w żaden sposób twojego życia na lepsze. Za to jeśli masz iPhone to dużo wygodniej się korzysta z rozwiązań chmurowych. Tylko tyle i aż tyle. Kwestia preferencji, jeden woli pomarańcze, inny mandarynki.
@por_tomasz_borewicz:

MacOS i macbook pro

minusy wzlgędem kompa za podobną cene:

- niewygodny w obsłudze system: brak gestów okien, inne i nieintuicyjne działanie przycisków okien, nadmiernie minimalistyczny interfejs - findera w domyślnej konfiguracji nie da się używać, a po zmianie ustawień nadal dupy nie urywa
- nienaprawialny sprzęt - nitowana klawiatura, szyfrowane klucze w układach scalonych, cena naprawy przewyższa cenę sprzętu
- niestabilność systemu - pracowałem w ostatnich latach na 1