Wpis z mikrobloga

Staram się od czasu do czasu robić zakupy właśnie po to, żeby w sklepie spożywczym zobaczyć, jakie są ceny. Porównuję je też do cen w skupie. Np. bardzo ważne jest dzisiaj takie zjawisko, no Pan mnie pyta o ceny w sklepie czy o ceny rosnące, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Rolnicy cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną, akurat rosną ceny pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko rośnie. W związku z tym jest to zjawisko... Taki miecz obusieczny można tak powiedzieć. Gdybyśmy mieli malejące ceny to jednocześnie dla rolników oznaczałoby to niezwykle trudny czas. A w ten sposób mamy przynajmniej tutaj po stronie rolnictwa, oczywiście mówiąc o chłodach rolnych nie o trzodzie, bo tam jest potężny problem związany z ASF. Mamy sytuację inną, dlatego chcemy zdecydowanie poprawić los emerytów poprzez wzrost ich dochodu netto. Bo emerytura bez podatku do 2500zł oznacza, że w kieszeni emeryta może miesięcznie zostać sto kilkadziesiąt złotych, nawet dwieście złotych, w zależności od poziomu emerytury i to jest rzecz, o którą ja z kolei pytałem emerytów bardzo często na moich spotkaniach w domach seniorów, bardzo licznych spotkaniach z emerytami. Czego oni oczekują i to było bardzo często pojawiające się hasło.