Wpis z mikrobloga

Na ile istotną rolę ma dla was widok z okna w mieszkaniu? Rozglądam się obecnie za kupnem jakiegoś mieszkania i zastanawiam się jak dużym minusem jest to, że widok z okna jest na inny blok. Oczywiście nie mówię o skrajnych przypadkach, w których można podać sąsiadowi z przeciwka rękę na przywitanie przez okno ale o takich w ktorych sąsiedni blok jest oddalony na przykład o ~10m. Nie pytam tu o to czy w mieszkaniu będzie ciemno czy jasno tylko o sam aspekt widoku. Jestem świadomy, że najlepiej to mieć widok na las albo jezioro ale w miastach jest jak jest i trzeba wybierać z tego co jest. Czy da się w takim mieszkaniu spokojnie funkcjonować i nie dostać depresji czy jednak z góry odrzucać takie oferty?

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 17
@ZdeformowanyKreciRyj: Akurat tak mieszkam, z tym, że pomiędzy blokami rośnie wysoka na 4 piętra stara sosna (blokowisko z wielkiej płyty). Latem przy 30 stopniach jest nieoceniona nie tylko przez cień, ale też przez to, że można otworzyć na oścież balkon i dalej popylać odzianym tylko częściowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednocześnie z innego pomieszczenia jest widok wprost na blok i jak ktoś nie ma firan w oknach
@ZdeformowanyKreciRyj: To bardzo subiektywne, dla mnie osobiście ma to duże znaczenie. Zwłaszcza jeśli dodatkowo mam za oknem jakieś drzewa i inną roślinność, dzięki czemu widzę zmieniające się pory roku i widok co parę miesięcy się zmienia. Dlatego widzę dużą przewagę starych osiedli, gdzie istniało jakiekolwiek planowanie urbanistyczne i brano to pod uwagę. Niekoniecznie musi to oznaczać mieszkanie w wielkiej płycie, zdarza się nowsze budownictwo na takich osiedlach.

w mieście w zasadzie
@SOIOWER: wybór mam taki, że albo mieszkanie na zadupiu z dobrym widokiem i szansa, że przez kilka lat się nie wybuduje obok ale za to godzina dojazdu do centrum albo mieszkanie blisko centrum ze słabym widokiem

@ciasteczkowy_otwur: bardzo zdesperowany nie jestem ale nie ma idealnego mieszkania, te z dobrym widokiem mają inne minusy i chce się zorientować co jest większym minusem xd

@iroos: 100m to i tak luksus, takie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZdeformowanyKreciRyj: dla mnie ważne było to by mnie sąsiedzi nie podglądali, a na co się gapie za oknem to #!$%@?ć

Edit: ale faktycznie, wybierając mieszkanie patrzyłam na to czy wychodza okna na ruchliwa ulice. W efekcie mam widok na podwórko pełne ssmochodw i drzew ale sąsiedzi mnie nie widzą!
@ZdeformowanyKreciRyj:
Jak się ma z okna przestrzeń zamiast ściany to wpływa to na Twój osobisty relaks. Ja patrzę na zieloną łąkę i jest mi z tym świetnie.

Mimo wszystko większe znaczenie przywiązuj do okien. Jak w strategicznych pomieszczeniach (gdzie się spędza większą część dnia) wychodzą na południe to jest doskonale, bo wtedy będziesz miał zwyczajnie słońce w domu. Nigdy na północ musisz to sobie sam stwierdzić.