Wpis z mikrobloga

Chce kupić drugi rower na szlaki mtb, (mam teraz rower corossowy i nie chce zmieniać opon w nim na bardziej szerszą i terenową bo traktuje ten rower jako treningowy po pracy/ przed pracą i zależy mi na kręceniu coraz dłuższych tras z większym tempem, bo dzięki temu dużo schudłem i chce utrzymać ten stan). I moje pytanie czy kupienie roweru typu hardtail enduro/trail jest złym pomysłem jeżeli chciałbym użytkować go po jeździe po lasach, ścieżkach mtb a jak natrafi się chopka na trasie to nie omijać ją tylko przejechać i ten głupi ryj sobie rozwalić. Mieszkam w małopolsce wiec trochu podjazdów tu mamy jadać nawet do lokalnego lasu, czy lepszym rozwiązaniem będzie rower Xc. Na szlakach mtb nie stawiał bym na tempo tylko na samą frajdę z jazdy. Wstępnie bardziej nastawiony jestem na rower enduro/traial o ile takie rowery jak: Dartmoor Sparrow, Dartmoor Primal, NS Bikes Eccentric można nazwać enduro/ trial. Głównie wątpliwości mam jak podjeżdza sie takimi rowerami czy jest duża różnica w podjazdach miedzy Xc a hard Enduro/trail.
Jak coś to będe szukał raczej rowerów używek do 4.5k. (nie wiem czy to ważne)

Dzięki
#rower
#mtb
#rowery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ruszajew: sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czego potrzebujesz. Trail/enduro pozwalają na większe skakanie. XC pewnie będzie delikatniejszy ale za to szybszy. Choć a zisiejszych rowerach XC też można trochę poskakac. Sam mam trailowego hardtaila, jeżdżę po lasach, głównie płaski teren i nie zamieniłbym go na XC. Bardziej pasuje mi taką geometria i większy niż w rowerach XC skok widelca.
  • Odpowiedz
@Ruszajew:

Jak jeżdżę po górach to czasami trudno uwierzyć co ludzie potrafią zjechać/skoczyć na rowerach XC. Wszystko zależy od tego czy chcesz rower, żeby robić duże dystanse czy nastawiasz się na jazdę po trudnym terenie/trailach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ruszajew: mam xc i to raczej budżetowego i spokojnie leśne hopki obskakuje ( tez małopolska, głównie Uklejna/Chełm). Na łatwiejszych trasach i mniejszych hopach nie ma wielkiej roznicy na czym jedziesz. Dopiero jak przyjdą bardziej wymagające zjazdy, większych hopy to enduro pokaże swoją wyższość, na razie xc spokojnie mi wystarcza, a przynajmniej lepiej sie jedzie pod górę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ruszajew: Mi po 15 latach odmieniło się o 180 stopni i na góry kupiłem XC. Znam uczucie zjazdu windą na fullu 140mm, miałem takiego 5 lat. Problem w tym ze na lokalnych trasach ten rower stał w miejscu, a XC daje frajdę wszędzie. Wmawialem sobie wiele lat że po górach da się tylko fullem i z licencją, a to gówno prawda. Po prostu frajda przesunięta jest na inny moment wycieczki,
  • Odpowiedz