Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym apelem o oddawanie krwii dla kierowcy motoru, który po swojej pracy pomagał ludziom jeżdżąc takim trzykołowym motorem? W sensie chodzi mi o to, że szpitalowi brakuje krwii czy co? Nie są przygotowani na takie okazje? No i ci apelujący o oddanie krwi nie podają nawet nazwy potrzebnej grupy. Więc trochę tego nie kumam.
Jak to jest z tą krwią w tych szpitalach i czemu proszą o KAŻDY RODZAJ grupy krwii jaki miałby być dedykowany "Borkosiowi"?

#borkos #zdrowie #pytanie #polskiyoutube #instagram #sluzbazdrowia
Bunch - O co chodzi z tym apelem o oddawanie krwii dla kierowcy motoru, który po swoj...

źródło: comment_16343538453uyu3G2SI68C0zdIWXr9LD.jpg

Pobierz
  • 20
czemu proszą o KAŻDY RODZAJ grupy krwii jaki miałby być dedykowany "Borkosiowi"?


@Bunch: Pytaj debili z fejsbuka, co piszą te "apele" (ciekawe czy kiedykolwiek sami oddali choć raz krew). Nie ma oddawania krwii na osobę, nawet jak masz tę samą grupę to #!$%@? z tego, worek z koncentratem z twojej krwii nigdy nie pójdzie bezpośrednio do tej osoby. Dla żadnego potrzebującego nie brakuje krwii, to jest zwykłe napędzanie jednorazowych jeleni, robienie
Krwii nie brakuje, nadwyżki się sprzedaje do zagranicznych ośrodków, a niejednokrotnie leci w kosz ¯(ツ)

Potwierdzam. U mnie w szkole była akcja oddawania krwi, okazało się że oddaliśmy więcej niż krwiobus mógł przetransportować (jakim cudem, nie wiem, ktoś nie podumał) więc kilka ładnych litrów zostało przeznaczonych do zniszczenia.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni Co Ty potwierdzasz, skoro Twoja historia w żaden sposób nie wskazuje, czy krwi ogólnie jest dużo czy mało. Mowi tylko o
potwierdzam pośrednio, że krwi może być czasami za dużo. W końcu bardziej opłaca się ją zniszczyć niż zrobić szybki kurs do szpitala


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni Wiesz jak dziala krwiobus? Może się nie da. Może w szpitalu akurat w danej chwili było za dużo. Może akcję organizował, ktoś kto nie ogarnia. Możliwości jest dużo, ale w żaden sposób nie potwierdza to tego, że krwi jest w ogóle za dużo.
@pawel-kowalski-84: co nie zmienia faktu, że generalnie krwi brakuje


@chilon: Nie oddaje krwii dlatego że nie idzie się dostać do krzesła na którym oddaje się krew. Na ostatnie oddanie jak przyszedlem to wypiłem sporo wody wcześniej ale nie sądzilem że ZNOWU będzie kolejka w #!$%@? a pracownicy będą mieli #!$%@? pracując jak muchy w smole. Zero optymalizacji w oczekiwaniu. Można wypełnić formularz wcześniej? Nie. Jak już wbiłem się na test
@Bigbluee: krwi nie możesz oddać jak masz za niski poziom hemoglobiny.
Oddawałem kilkukrotnie, pierwszy raz jeszcze na jakiejś akcji w liceum - wtedy czekałem 2h ale poszło pół szkoły. Za drugim razem w liceum już poszło sprawniej. Potem jeszcze kilka razy na studiach i nie czekałem nigdy dłużej niż pół godziny. Teraz nie mam pojęcia jak to wygląda ale stanie godzinę też mi się nie wydaje zbyt długie skoro i tak