Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #przegryw #rozowypasek #pracait #pracbaza

Mircy, doradźcie! Mój różowy pracuje od ~4 lat w dużej firmie. Jest tłumaczką wiodącego języka z Azji ;) Obecnie zarabia OK, ale w firmie nie ma żadnej ścieżki kariery dla niej. Dziewczyna jest naprawdę bystra i może się szybko nauczyć wielu rzeczy, problem w tym że ona jest ekstrawertyczką i nie da rady pracować jako QA albo Dev, bo wymaga to za dużo siedzenia przed kompem a za mało interakcji z żywymi ludźmi. Uwierzcie mi próbowałem ją parę lat temu nauczyć programowania. Chciałbym ją wkręcić do IT, bo tam są znacznie lepsze perspektywy dla pracownika, ale nie mam pomysłu jak uniknąć rozwiązania typu "to zostań QA-jem na 3 lata i a potem jakimś analitykiem biznesowym w tej samej firmie" bo ona przez te 3 lata na 100% wpadnie w depresje. Ma dużą wiedze o swojej obecnej firmie (automotive) ale nie popartą papierkiem z polibudy. Obecnie sytuacja w automotive jaka jest każdy widzi. W firmie ma takie nastroje i perspektywy na przyszłość że powoli ogarnia ją czarna rozpacz. Co może robić taki "human"? Myślałem czy by nie zaproponować jej zrobienie jakiegoś certyfikatu np ITIL bo wydaje mi się że ma uzdolnienia w kierunku powiedzmy project management ale nie wiem czy warto iść w takie rzeczy. Proszę doradźcie jakie ścieżki kariery mogą być dobre. Początkowe zarobki nie mają dużego znaczenia, bo ja dobrze zarabiam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616973bc820612000adcd291
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#praca #przegryw #rozowypasek #prac...

źródło: comment_1634300985ARjY42WkM3ed4ARXuJpq0p.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: dzięki.
Może jak nie IT to jakiś handel? Korpo doświadczenie i dobry język brzmi teoretycznie jak dobra kasa, a z Chinami kontakty coraz mocniejsze.
(Napisałem wyłącznie, żeby nie wyszło, że tylko pytam a nie próbuję pomóc, nie znam się, nie osądzaj xD)
@AnonimoweMirkoWyznania o Itil nie będę się wypowiadać bo nie wiem, ale generalnie certyfikaty w są dobrym pomysłem żeby zwiększyć swoje szanse na rekrutacje, nawet jeśli zdobycie polegałoby na wykuciu na pamięć jakichś teoretycznych rzeczy - pracodawcy dobrze na to patrzą
@AnonimoweMirkoWyznania: a praca tłumacza nie wymaga siedzenia przed kompem? Umiejętności komunikacyjne są bardzo potrzebne również w braży IT. Trzeba umieć zdobyć informacje które są potrzebne i trzeba to robić tak, żeby ludzie chcieli z Tobą rozmawiać.
OP: @petrus: Nie praca takiego tłumacza. Tłumaczenie symultaniczne na spotkaniach w całej firmie, od zarządu do ludzi na produkcji. Powiedziałbym że przed kompem siedzi 30% czasu. Wiadomo że dzisiaj każdy w biurowej pracy używa komputera, chodzi o to żeby to nie była większość tego co robi.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Leszcz_Bagienny