Wpis z mikrobloga

Hej. Planuję kupić bezlusterkowca do wykorzystania przy fotogrametrii. Do tej pory używałem Canona 40D, ale on już ma trochę dosyć. Mam jednak kilka fajnych szkieł EF.
Jak na razie mój wybór pada na jedną z dwóch konstrukcji: Canon EOS RP + adapter EF (ok 4000 zł + 600 zł adapter) lub Sony A7II + adapter EF (ok 4000 zł + 2000 zł adapter).
I tu pojawia się pytanie: czy adapter do soniacza przeniesie wszystkie dane z obiektywu do EXIFA, które są przydatne w fotogrametrii? Czy też te dane nie są do niczego potrzebne i w ogóle nie ma tematu?
Obecnie korzystam z darmowego Meshroom, ale rozważam zakup Metashape Standard Edition.

#fotografia #fotogrametria #meshrom #metashape #cinema4d #3d #grafika3d #canon #blender3d
  • 4
@Ananiasz19: używałem MC-11 + kilka szkieł, przenosi komplet informacji, ale profile w LR do korekcji chyba musiałem wybierać ręcznie.
No i AF z A7 II działa średnio z wyłączeniem części szkieł Sigmy, gdzie działa całkiem ok.
@kuraku: Dzięki za info. AF nie jest zagadnieniem, bo przy fotogrametrii i tak jest stała ostrość. Właśnie zobaczyłem, że w wypożyczalni mają A7III + MC11. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przetestowanie tego zestawu.