Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam pytanie odnośnie wydania dokumentu ESTA czyli tzw. Wizy turystycznej do USA.
Moja sytuacja wygląda tak, że pracuję legalnie w Holandii ale nie mam w tym kraju meldunku (bo jak wiecie ciężko w tym kraju o meldunek) więc meldunek mam w Polsce w której przebywam jedynie przy okazji urlopu.
Czy taka sytuacja może mi przeszkodzić w uzyskaniu dokumentu ESTA?
#podroze #usa #holandia #esta #wiza
  • 6
@AdminOfEverything: Ponieważ legalnie pracuję w Holandii ale nie jestem zarejestrowany w tamtejszej spółdzielni (Gemeente). Przy wypełnianiu wniosku o ESTA muszę podać dane swojego pracodawcy. Gdy je podam wraz z moim polskim adresem zamieszkania to może to wyglądać podejrzanie. A jak wszyscy wiemy USA to państwo policyjne i zaleca się nawet podanie danych do swoich kont społecznościowych. Dlatego nim złożę wniosek wolę się dopytać m.in. na wykopie bo na pewno są tu
@Uchodzca_Z_Polski: Prawie codziennie przekraczam granicę USA, więc się zapytam i odpiszę. Nie sądzę żebyś miał z tym problem.

PS W Stanach nie ma czegoś takiego jak meldunek, więc będzie okazja żeby się pośmiać z waszych przepisów.
@Uchodzca_Z_Polski: Celniczka powiedziała żebyś wypełnił tak jak jest, czyli masz permanent address w Polsce, a pracujesz w Holandii.
W Ameryce to nie jest coś niespotykanego, oni traktują każdy stan jak osobne państwo. Kolega z oddziału w Seattle ma permanentny adres w Kodiak na Alasce, ponieważ tam ma swój dom i bardziej opłaca się tam rozliczać z fiskusem niż w Waszyngtonie.