Wpis z mikrobloga

Mirki wczoraj miałem jazdy wieczorem ponad 2 godziny. Tata dzwonił dzisiaj do instruktora i instruktor powiedział jak jeżdżę. Dobrze jeżdżę ale jakby prywatnie ale nie dobrze pod egzamin. Tata dzisiaj dzwonił do mnie. I mi powiedział ze jeszcze mam wziasc 3-5 godzin i 2 godziny jazdy przed samym egzaminem. Dzisiaj dopiero będę wieczorem się zapisywał. I tata tez mi powiedział ze mam czas do nowego roku aby zdać prawo jazdy inaczej mam szukać roboty jakieś i z racji ze mam #fobiaspoleczna boje się pracować. U kogoś. Tata mi tez zaproponował ze jak nie chce pracować. To mnie weźmie do pracy za granicę. Jako pomocnik przy zakładaniu klimatyzacji na jachtach i (czegoś tam jeszcze na chyba budowlanka nwm nie znam się) Co 2 tygodnie zjeżdża do polski na weekend. I tez + bo bym „zarabial więcej niż tutaj w Polsce średnia krajowa. Ma własna firmę także nikt na mnie obcy krzyczał nie będzie jak już to tata. Obecnie pracuje w Holandii. Ale tez możliwe ze będzie robota w Szwajcarii. Jak wyglada tam sprawa z Szwajcaria ? Jakiś paszport się wyrabia? I teraz tak bo ja nie jestem zaszczepiony i nie zamierzam jak wyglada. Tam w Holandii czy w Szwajcarii sprawa z Covidem ? Dodam ze w Holandii kwatera jest kilometr od Centrum Utrechtu. Wieczorem będę mógł pozwiedzać. A w Szwajcarii to mi mówił ze mieli kwaterę w jakimś małym miasteczku. Jak wyglada sprawa z językami. Po Angielsku się dogadam w Holandii czy w Szwajcarii. ? I jeszcze damy na to ze w weekend idę sobie do miasta na piwo np. Jak są tam traktowani Polacy? W oby krajach. Mili są ludzie? Lepsi niż w Polsce ? Co o tym myślicie. ? Według mnie chyba spoko bo tak to ciagle w domu siedzę i użalam się nad tym prawkiem. No i jeszcze mama mnie zapisała do psychiatry tym razem do innego miasta. 15 Listopada wizyta. #przegryw #kiciochpyta #szwajcaria #koronawirus #holandia #utrecht #budownictwo #pracbaza #emigracja
Pobierz M.....2 - Mirki wczoraj miałem jazdy wieczorem ponad 2 godziny. Tata dzwonił dzisiaj ...
źródło: comment_1634214501CNGtqyHh4wzgiTQFU2sw9r.jpg
  • 32
@Mietek_02: Fizyczni za granicą mają naprawdę spoko kasę, jak na polskie warunki. Tzn. mozna odkładać bez problemu koło 2k euro/miesiac ~ 10k zł. Biorąc pod uwagę to, że zacząć można wieku 18 lat, to gdy rowiesnicy kończą studia, można się dorobić domu i dobrego samochodu.
@taktoto: Bo on załatwił mi nowego instruktora w sensie zmieniłem ośrodek szkolenia. Fryzjer taty polecił. I tata się chciał dowiedzieć jak jeżdżę. I nawet git ale mam nawyki po tamtym instruktarze gdzie 30 godzin przejeżdżałem ten się wydaje spoko instruktor lepiej tłumaczy co robie źle.
@Smasher69: To nie ja bym decydował czy zjeżdżać do domu czy nie. Czy ja wiem czy tak sporo czasu zawsze około 11 stej rano wyjeżdżał i był na miejscu około 22 wieczorem. Jak jechał do Szwajcarii godzinę wcześniej był.
Jak wyglada tam sprawa z Szwajcaria ? Jakiś paszport się wyrabia? I teraz tak bo ja nie jestem zaszczepiony i nie zamierzam jak wyglada.


@Mietek_02: Szwajcaria jest w Schengen (3 sekundy w Google). Szwajcaria ma podpisaną umowę swobody przepływu osób z UE, więc nie trzeba pozwolenia na pracę.

Bez paszportu covidowego nie wejdziesz do restauracji, imprezy masowe, imprezy w pomieszczeniach zamkniętych. Maseczki trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych i to nie Polska,
Czy ja wiem czy tak sporo czasu zawsze około 11 stej rano wyjeżdżał i był na miejscu około 22 wieczorem. Jak jechał do Szwajcarii godzinę wcześniej był.


@Mietek_02: Duży zależy od lokalizacji, ale 10h to jest bardzo niezły czas na trasie - więc oznacza solidną jazdę z dużą prędkością. Przejazd przez Austrię i Czechy to łamanie limitów prędkości w takim wypadku, a przez Niemcy prawie zawsze traci się czas na remontach
jedź do roboty za granicę, tam zrób prawo jazdy.


@Gieekaa: Nie ma sensu jeśli nie zna języka, zwłaszcza w Szwajcarii. Z samym angielskim będzie się bujać po okolicy szukając instruktorów i egzaminatorów z językiem, a powodzenia z tym na szwajcarskiej prowincji. Osoba z dobrą znajomością niemieckiego będzie mieć problem z powodu lokalnego dialektu, a co dopiero osoba bez języka.

Po drugie, Szwajcaria to nie Polska - pierwsze PJ jest na próbę