Wpis z mikrobloga

Degiro chyba poszlo po rozum do głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Wygenerowany niemiecki IBAN odpowiada rachunkowi bankowemu, na którym przechowywane będą Pańskie środki, jednak to nie na ten rachunek będzie Pan dokonywać bezpośrednich wpłat. Zostało nam zakomunikowane, ze wprowadzenie niemieckiego banku dla wielu klientów wiązałby się z dodatkowymi opłatami, dlatego decydowaliśmy się zatrzymać polskie rachunki do wpłat w EUR i w PLN, a środki zostaną zaksięgowane na indywidualnym Cash Account dopiero w drodze wewnętrznej procedury.

Na chwilę obecną Trustly zostało wycofane z platformy, i jedyna dostępna metoda płatności to przelew tradycyjny. Nie jest wykluczone, że rozszerzymy zakres możliwych metod wpłat, nie jestem jednak w stanie przewidzieć kiedy, ani czy tak się stanie."
#degiro #gielda
  • 8
@MonsterKill: Widzę, że tobie został przypisany jakiś lepszy "opiekun konta", bo mój to nie potrafił mi odpowiedzieć konkretnie. Dowiedziałem się tylko, że ostatecznie polskie rachunki zostaną zlikwidowane, a jedyną metodą płatności będzie właśnie bezpośrednio na niemiecki IBAN. Szkoda, że nie zmienili zdania wcześniej, zdążyłem już pozamykać pozycje i przelać środki do innego brokera.
@Sunday: Są dokładnie te same co wcześniej. Jak nie pamiętasz albo nie masz w historii konta to możesz wysłać im maila i Ci podadzą. Ja dzisiaj puściłem zwiadowcę i już mi zaksięgowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ossprime: Jest normalnie konto EUR w polskim banku tak jak było. Nie ma podwójnego przewalutowania dopóki przelewasz na konto w EUR