Wpis z mikrobloga

Ile prądu dziennie pobierają wasze lodówki? Załóżmy takie wysokości ok. 180-190cm. Moja 1,9kWh co rocznie daje ok. 693kWh. Lodówka nie tak stara bo ma z 10 lat, No Frost z wyświetlaczem. Ale widzę że teraz można kupić takie w klasie D co rocznie ciągną ok. 200kWh co już daje spore oszczędności (ok. 300zl). Nie wiem tylko ile w tym prawdy. Więc pytanie do Mirków co mają w miarę nowe lodówki ile w rzeczywistości one ciągną prądu?
#oszczedzanie #elektryka
Pobierz debesciak1 - Ile prądu dziennie pobierają wasze lodówki? Załóżmy takie wysokości ok. ...
źródło: comment_1634161820WWXbwpHnMSrvIe8nTpwCmR.jpg
  • 8
@debesciak1 Start muka. Mam taką. ( ͡º ͜ʖ͡º) tak malutko pobiera że śmiech. Mi wychodzi że 12 do 14 zł na miesiąc pobiera w zależności jak jest załadowana. Moja wydaje takie muuu ciche czasem jak jej wentylatory chodzą. Polecam.
@debesciak1: Nie wiem jak jest dzisiaj, ale jeszcze kilka lat temu zużycie roczne szacowano na podstawie testu, który opierał się na jednym otwarciu lodówki na dobę, które trwało 30s. Nie wiem kto tak eksploatuje lodówkę, ale na pewno nie ja. Nim więcej domowników i gotowania w domu, tym zużycie energii będzie rosło w porównaniu do rocznego zużycia zadeklarowanego przez producenta. Nie sądzę aby udało Ci się zjechać ze zużyciem energii o
@debesciak1: Od 5 lat mam Bosch KGN39KL35. Miałem podłączony pod nią miernik przez parę miesięcy. Średnio zużywa 1 kWh na dobę. Mam też w piwnicy starą lodówkę, wielkości może 2/3 tego Boscha i ona pomimo dużo rzadszego otwierania i pracy w niższej temperaturze pobiera 1,6 - 2 kWh na dobę. Te najnowsze co ostatnio miały klasę A++(obecnie E) będą pobierały mniej niż mój Bosch, pewnie z 0,8 kWh na dobę.