Wpis z mikrobloga

Płacenie opaską #miband 6 NFC jest rozczarowujące. Trzeba wybudzić opaskę, przesunąć w lewo, kliknąć klawisz i jeszcze chwilę poczekać. Ale to nie wszystko. Trzeba wpisać kod PIN co 24 godziny. Wpisywanie 6 cyfrowego kodu co 24 godziny jest bezsensowne. Dlaczego mam wprowadzać cześć cyfr co 24 godziny, skoro opaski w ogóle nie ściągam z ręki? Powinno być tak, że opaska sama się blokuje po ściągnięci z ręki, a jak ją założę i wprowadzę PIN, to opaska będzie odblokowana do czasu jej ponownego ściągnięcia z ręki. Ja mam duże palce i wprowadzanie kodu na malutkim ekraniku to męczarnia. Płacenie telefonem jest dużo szybsze. Lipa #xiaomi
dziobnij2 - Płacenie opaską #miband 6 NFC jest rozczarowujące. Trzeba wybudzić opaskę...

źródło: comment_1634100635KohPy63lkg6XnnmG3Y4IE4.jpg

Pobierz
  • 58
@dziobnij2: W #applewatch jest tak jak piszesz że się blokuje po zdejmowaniu z ręki, po założeniu i odblokowaniu nie ma potrzeby nic wpisywać. A samo płacenie - dwa razy przycisk boczny naciskasz i już. Wiadomo AW ma wady względem takiego #minand: wielkość, cena, czas pracy baterii, system który pracuje najlepiej jak masz #iphone. No ale ma tez zalety takie jak wspomniana łatwość płatności.
@dziobnij2: to jest xiaomi, strzelam ze wpisywanie pinu co 24h zostalo wymuszone przez firme obslugujaca platnosci, bo jak to u xiaomi w 9 przypadkach na 10 zdjeta z reki opaska i tak mierzy puls i kroki i w sumie zachowuje sie tak jakbys nadal ja nosil ¯\_(ツ)_/¯

W garminach jest tak jak piszesz, czyli zdjecie zegarka powoduje zablokowanie NFC do czasu wpisania kodu.

Natomiast co do przesuwania w lewo i klikania
@bsl: @YogiYogi: czyli płacenie zegarkiem mija się z celem. Skoro mam wybudzić ekran, przesunąć palcem, wcisnąć klawisz i później wprowadzić pin, bo minęło 24h, to szybciej wyciągnąć telefon i zapłacić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziobnij2: tu chodzi o opcje jak nie masz telefonu, np. Biegasz z zegarkiem i z niego muzyka leci(polecam fajnie działa) I trzeba coś kupić, a samo przykładanie zegarka też jest dziwne bo rękę trzeba nienaturalnie przykładać. W Galaxy watch 4 wystarczy odblokować zegarek po zdjęciu (dot pattern 3x3) I tyle, 2 kliki i można płacić