Wpis z mikrobloga

#aliexpress #oknavi #zakupyzchin

Witam. Poszukuje osoby która jest mi w stanie pomóc z dość ostrą sytuacją na relacji kupujący-sprzedawca.
27 sierpnia 2021 roku zamówiłem radio do samochodu. Radio marki OKNAVI od oficjalnego sprzedawcy. Niestety sytuacja z naszą kochaną pocztą jest taka, a nie inna, więc musiałem poczekać. Paczkę odebrałem 21 września.
Kilka dni później (ok. 3-4 dni), bo pogoda i temperatura nie sprzyjała do montażu radio siedzi w samochodzie, działa, hula, aż miło.

Niestety wszystko do czasu. 5 października coś w radiu się popsuło (w mocniejszym znaczeniu). Harki, trzaski, pierdy. No wszystkie możliwe tonacje głośników. Napisałem do sprzedawcy w tej sprawie, opisałem mu sytuację, że prawdopodobnie padł wzmacniacz i się wysypało (teraz nawet opcja zwiększenia głośności nie działa). Dodatkowo panel dotykowy też przestał całkowicie odpowiadać na wezwania, ale i radio zaczęło odwalać numer z automatycznym restartem.
Sprzedawca nie kwapi się jakiejkolwiek do pomocy z tym problemem, przed kupnem zapewniał o rocznej gwarancji na produkt. Niestety czas na założenie sporu już minął (°°

A to mu plik nie działa, a to odpowiada po dwóch dniach. Formaty plików mu ciągle nie odpowiadają. A, bo on musi przekazać to do techników. Nie wiem hala ma chyba u nich 40km i pieszo idzie do nich. Rozmowa jak ze słupem.
Całą sprawę zgłosiłem już do Aliexpress przez Eva (ten AI chat 24/7), lecz na razie jest cisza od samego aliexpress.

Czy jest to wina samochodu? Otóż nie, bo ojciec #!$%@? zdemontował to radio i zamontował stare, oryginalne radio i nagle wszystko działa! Wybulone ok. 1000zł na radio które leży teraz w pudełku i zbiera kurz, bo nic z nim nie można zrobić.
  • 6
bo on musi przekazać to do techników.


@Francuz_slimak: na Ali są dropsziperzy, a nie przedstawiciele fabryk. Nic nie załatwisz jeśli nie będziesz robił tak jak oni jeśli nie masz już ochrony ani możliwości sporu.

Filmik, youtube itp. Pzdr
@Bekoski: Aliexpress już ingeruje w tej sprawie. Kazali mi napisać, by podał adres do odesłania radia, by zrobić zwrot. Wysyłka z własnej kieszeni, ale w ramach wysyłki dadzą kupon na 20$ (opłaca się).
Niestety jak napisałem do niego wiadomość w tej sprawie to mnie zablokował ( ͡° ͜ʖ ͡°)