Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #minecraft - jak najlepiej grać w tą grę ze znajomymi. Chciałem z dzieciakami z rodziny sobie założyć jakby wspólny świat żeby tam sobie coś wspólnie robić. Czy trzeba wykupywać ten abonament za 8 dolców, czy może są jakieś alternatywy? Ewentualnie myślałem, żeby samemu postawic serwer na swoim Synology ale mam jakiś dość stary i zastnawiam się czy on ma jakieś duże wymagania sprzętowe? Ktoś coś doradzi? #kiciochpyta
  • 10
@htsz_: dzięki ale nie mam dostępu do żadnego linkusowego serwera, raczej sobie gotowego dockera ściągnę na Synology. Ale myślałem, że może ktoś poleci jakiś tani/darmowy serwer bo trochę żal 8 dolców na ten oficjalny miesięcznie jak będziemy w to pewnie tylko czasem ciupać :)
@Fanatyk_Wedkarstwa: tzn chcieliśmy taki wspólny świat sobie zrobić gdzie czasem coś będziemy robić razem ale nie koniecznie każdy z rodziny będzie tam siedział na raz. Sorki nie wiem czy to dobrze tłumaczę bo nie jestem jakiś mega obeznany z tą gierką :D Chrześnica kazała ogarnąć i teraz szukam informacji wśród ekspertów :D