Wpis z mikrobloga

Cześć. Napiszcie proszę o co może chodzić i jak to się dzieje że:

od około 2,5 roku (albo i nawet 3 lata pękło), sporadycznie, czasem parę razy w tygodniu, czasem raz na miesiąc lub rzadziej, na mój prywatny telefon dzwonią do mnie osoby w sprawie rezerwacji noclegu/pokoju. Zawsze dodzwaniają się w sprawie innego hotelu/pensjonatu itp. Nigdy nie podają tej samej nazwy. Dzwonią pytać czy dodzownili się w góry do pensjonatu, czasem pytają o pokoje nad morzem - dosłownie nie ma reguły. Temat cierpliwie analizuję - ale nie jakoś specjalnie. Pytając te osoby WTF dowiedziałem się, że każdy z nich dzwoni do mnie ze strony https://meteor-turystyka.pl/. Nie raz prosiłem o dokladną nazwę miejsca z ogłoszenia na tej stronie aby zweryfikowac ten numer no i na stronie numery były całkiem inne .... ALE .... doszedłem do tego, że w dziale KONTAKT do tej firmy widnieje numer telefonu komórkowego różniący się jedną cyfrą w stosunku do mojego numeru. O ile parę przypadków stwierdziło, że mogli zrobić literówkę w numerze przez co dodzwonili się do mnie - o tyle wiele osób zapewnia, że są przekonani, że wybrali numer ze strony (różniący się jedną cyfrą od mojego prywatnego numeru).. I tak własnie było przykładowo dzisiaj. Dzwoni do mnie gość, słyszę że tym razem jakiś ogarnięty typ i chce zarezerować jakiś pokój. Szybko mu tłumaczę, że nic u mnie nie załatwi i proszę go o to by zweryfikował jaki numer wybrał bo może sie pomylił o jedną cyfrę.. gościu dyktuje mi numer telefonu do firmy Meteor, (przypominam że numer różni się jedną cyfrą od mojego). To nie pierwsza sytuacja, gdzie proszę o tą weryfikację i autentycznie - pewnie sporadycznie, dzwoniąc do nich na ich numer telefonu nastepuje jakies przekierowanie do mnie. Róznica w numerze polega na jednej cyfrze, u mnie jest to cyfra 2 a u nich cyfra 3. Pisałem do tej firmy z 1,5 roku temu, dzownił do mnie jakiś informatyk od nich i jedyne co ustaliliśmy to to, że jak sytuacja się bedzie powtarzać to wycofają ten numer... akcja powtarza się znowu -,-.

Dajcie znać czy w ogóle i jak to jest możliwe, że dzwoniąc pod dany numer kieruję osobę pod inny.

#telefony #gsm #smartfon #sieci #siecikomorkowe
  • 12
doszedłem do tego, że w dziale KONTAKT do tej firmy widnieje numer telefonu komórkowego różniący się jedną cyfrą w stosunku do mojego numeru

u mnie jest to cyfra X a u nich cyfra Y


@darrrrekdaro: ty chyba chcesz by zaraz jakieś trolle do ciebie dzwoniły podając jaką cyfrą się numery różnią xD
@d1sconn3cted: nie - spokojnie :) wchodząc na ich stronę aktualnie wpisany jest numer stacjonarny, nie wiem od jakiego czasu. Pamiętam jak temat rozgrzebywałem to w dziale kontakt mieli numer komórkowy różniący się jedną cyfrą i to był numer tak jakby do sekretariatu firmu. Co ciekawe, sprawdzięłm przedtem wpisując ten ich numer różniący się jedną cyfrą od mojego w google i znajduje mi randomowe ogłoszenie jakiegoś noclegu znajdującego sie na ich stronie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@darrrrekdaro: Sprawdź, czy na stronie numer widoczny w przeglądarce jest tym samym, co widoczny po kliknięciu na numer prawym przyciskiem myszy i wybraniu opcji "Kopiuj numer" (jeśli jest taka opcja widoczna). Warto byłoby to sprawdzić na komputerowej i na mobilnej wersji strony. I w aplikacji mobilnej, jeśli istnieje dla tego serwisu/strony. Jeśli numery na te sposoby odczytane różnią się i jednym z nich jest Twój numer to znalazłeś powód tych połączeń.
nie wiem skąd te numery bierzecie ale nie są to numery nawet podobne do mojego. Co ciekawe, oni tez na stronie już nie posługują się tym numerem podobnym do mojego a jednak co jakiś czas ludzie do mnie wydzwaniają, a część z nich w ogóle odczytuje mi z telefonu numer poprawnie wybrany (rozniący się jedną cyfra od mojego - wczoraj tez tak było).

@mp107: sprawdzałem tak póki co wpisując w google
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darrrrekdaro: W sumie jeszcze możliwe, że w Mapach Google lub w innych mapach jest podany omyłkowo Twój numer. Albo w rejestrze CEIDG (są tam dane osobowe oraz telefon). Warto byłoby i tam sprawdzić.