Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki. Sprawiłem sobie t150 i chcę spróbować sił w #simracing. Ogólnie jestem fanem #f1 , stąd ta zajawka i jestem bardzo słaby w wyścigi, nigdy wcześniej nic podobnego nie próbowałem. Wobec tego - co na początek do ogrania, aby wejść w ten świat? Mam ps4 oraz PC, myślałem o F1, Gram Turismo oraz Assetto Corsa. Czy wszystkie z nich są symulacyjne, czy lepiej zacząć od któregoś z nich by poznać tory i ogarnąć ogolnie technikę?
  • 8
@jacewolf: GT to bardziej taki sim/arcade (do NFS mu daleko, ale nie jest to sim). Asetto Corsa rewelacja, z simów w które grałem ma najfajniejszy model jazdy dla mnie, problemem mogą być dostępne auta - trzeba pewnie dokupować DLC - są bolidy F1 Ferrari i rewelacyjnie się tym jeździ, w porównaniu do F1 od Codemasters niebo a ziemia. Tak czy inaczej w AC najlepiej grać chyba na kompie, bo jest mnóstwo
@jacewolf: Aha, na początku w dobrym simie będzie się jeździć ciężko, trzeba się przede wszystkim nauczyć obsługi hamulca (trail braking) ale jak dla mnie najlepiej zacząć już na czymś porządnym i trenować, jak się człowiek przyzwyczai do dobrego sima, to potem się patrzy na te Forzy z politowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jacewolf:
1. Asssetto corsa bo jest pierdyliard modów z samochodami, torami, lepszą grafiką, efektami, pogodą itp.
2. Assetto Corsa Competizione - nowsza wersja AC, niewiele samochodów i torów w podatawce ale nadal świetny sim z dobrą grafiką
3. iRacing - moim zdaniem najlepszy sim na rynku, o długość nosa wyprzedza AC. Minus jest taki, że trzeba co miesiąc płacić abonament żeby grać, ale dobra opcja na początek żeby sobie wykupić na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jacewolf: F1 i Gran Turismo dają jedynie namiastkę prawdziwej symulacji. Z wymienionych przez ciebie 3ch gier to Assetto Corsa jest najbliżej pełnej symulacji, ale jak bierzesz AC to tylko na PC z racji łatwości instalowania modów a tych są tysiące.