Wpis z mikrobloga

Mechanicum
Graham McNeill

9 Tom Herezji Horusa to moim zdaniem najlepsza książka z tych 9 które przeczytałem, wiele wcześniej czytałem artykułów z warhammerowej wiki i widziałem memów i ta książka rozwiewa wszelkie wątpliwości, omnizjasz to Imperatora albo to on stworzył Omnizjasza zamykając smoka pod marsem, adeptus mechanicus potrafią rozwijać technologię i nie są tylko mechanicznymi bibliotekarzami, serwitory to zmutowani, zmechanizowani ludzie z wypranymi mózgami, ludzkości nie jest potrzebne żadne stc bo zarówno przed długą nocą jak i po wiedza którą czerpią/czerpali pochodziła z warpu i kilka innych rzeczy jak rozwój sztucznej inteligencji przez frakcje marsa jeszcze przed powstaniem dark mechanicus.

Ta książka była bardzo ciekawa i polecam ją mocno solidne 8/10, choć początek był dla mnie trochę niezrozumiały tak cała reszta jest wspaniała, trochę inaczej niż pierwszy tom gdzie początek był wspaniały a reszta była najwyżej dobra.
#ksiazki #warhammer40k
S.....d - Mechanicum
Graham McNeill

9 Tom Herezji Horusa to moim zdaniem najlepsz...

źródło: comment_16337229853xFNHvviQao91Dh6hgJQB2.jpg

Pobierz
  • 14
@Sargonof Serwitor jest cyborgiem, czyli człowiekiem z wszczepionymi bionicznymi elementami. Ma również ograniczony mózg, który jest zaprogramowany by wykonywać jedynie konkretne zadanie. Prawdopodobnie serwitorami zostają kryminaliści lub heretycy schwytani przez Adeptus Arbites i oddani Adeptus Mechanicus, a także uczniowie Scholi Progenium, którym nie udaje się ukończyć szkoły.
Możesz podrzucić dokładniejszy cytat z mutacją?

Swoją drogą do tej pory najlepsza książka z HH to "Pierwszy heretyk"
@gajus21: w przytoczonej przeze mnie książce co chwila jest opisanie serwitorów jako mutantów, jedni są zmutowani przez scrap code jak dobrze zrozumiałem ale inni z bractwa sióstr (chyba tak się nazywało) czy od kuźni chroma byli bardzo mięsiści, również kiedy Dalia weszła do labiryntu to strażnik smoka miał przy sobie zmutowanego serwitora, natomiast w kuźnia adeptki zeth jest opisane że serwitory wyglądają bardziej ludzko albo to było tylko o tym serwitorze
@SargonofAkkad: nie, serwitorzy to ludzie-maszyny. Nie wolno budować SI ani robotów (poza ograniczonymi automanonami) bo jest to zakazane po wojnie z żelaznymi ludźmi. Więc wykorzystuje się więźniów do budowy serwitorów jako formę cyborgów o ograniczonej woli i inteligencji. To nie są mutanty tylko ludzie poddani modyfikacji żeby mogli pracować wydajniej. Są różne serwitory mniej lub bardziej zmodyfikowane, uzbrojone lub nie niektóre nawet na gąsienicach. Scrap code to wirus chaosu który rozłamowcy
@kozaqwawa: Nie wiem skąd te informacje w książce jest to opisane zupełnie inaczej. Rozdział się nazywa jak dobrze pamiętam wielkie kłamstwa i prawda i jest tam opisane że Omnizjasz to albo sny smoka albo Imperator, w każdym razie Imperator zaplanował omnizjasza i mechanicus jeszcze przed kolonizacją marsa.
Scrap code uwolnił się z tego magazynu jak kelbor-hal go otworzył, kiedy wysłannik od horusa mu pozwolił w ramach paktu z horusem.
Nawet Kelbor
@SargonofAkkad: tak Chrome zbudował maszynę kabana łamiąc zakaz konstruowania si, krótko przed herezja. Co nie zmienia faktu że zakaz obowiązywał i można było produkować tylko proste automatybojowe. Między innymi ograniczenia nałożone na mechaników przez imperatora doprowadziły do zawiązania mrocznego mechanicum i sojuszu z horusem. Zakazy wywodziły się z przeszlosci z okresu DAOT kiedy roboty zbuntowały się przeciwko ludziom. Ale nadal serwitory to nie mutanty, tylko zwykli ludzie zamienieni w cyborgi/ludzkie komputery.
@kozaqwawa: w książkach nic o tym póki co nie ma albo sobie nie przypominam, w każdym razie najdziwniejszą niedorzecznością w lore póki co wydaje mi się jest budowa serwitorów zamiast automatów do wykonywania różnych czynności, mają wszystko w pełni zautomatyzowane i do wykonywania prac wykorzystują cyborgi zamiast pełne maszyny kroczące. Chociaż w mechanicus jest też opisane że w fabrykach pracują normalnie ludzie więc może jeszcze w późniejszych tomach będzie coś więcej.