Wpis z mikrobloga

Hej, stolarz będzie wykonywał mi "biurko blat" pod okno do niewielkiej sypialni (coś podobnego jak na załączonym zdjęciu) i zastanawiam się czy zrobić głębokość 55cm czy 60cm. Ciężko mi ocenić czy przy 55cm będę czuł się komfortowo przy laptopie (nie wykluczam pracy zdalnej w przyszłości). Dla świętego spokoju zrobiłbym 60cm jednak wtedy zostanie mi maksymalnie 60-65cm między końcówką blatu a łóżkiem (przestrzeń na odsuniecie się z krzesłem). Nie chcę też zagracić wizualnie pomieszczenia bo nie jest ono duże (11m2). Co sądzicie? jaki wybór byłby lepszy? w komentarzu wstawiam zdjęcie planu pomieszczenia. #mieszkanie #dom #design #remontujzwykopem #remont #architektura #architekturawnetrz
gooway - Hej, stolarz będzie wykonywał mi "biurko blat" pod okno do niewielkiej sypia...

źródło: comment_1633689088NG5P8sjUqBcbaMssARFEks.jpg

Pobierz
  • 30
@gooway Mogę tylko z własnego doświadczenia podpowiedzieć, że sam zrobiłem sobie blat roboczy na 60cm (do PC, na blacie jakieś graty, klawiatura + mysz, monitor zamontowany VESĄ na ścianie) i jest to wystarczająca głębokość. Wydaje mi się, że jak zrobisz 5cm mniej to nie będzie tragedii.
@gooway: jeżeli faktycznie chcesz to ustawić tak jak na zdjęciu to radzę to mocno przemyśleć. Światło od tyłu monitora to najgorsze co może być. Momentalnie będziesz szukał rolet aby zasłonić okno.
@gooway: mam biurko z Ikei, 36 cm glebokie.
Da się pracować na laptopie bez problemu, ale NIC więcej z tyłu nie położysz. Zasilacza, monitora,
Ale na laptopa starcza, więc jeśli nie zamierzasz większego sprzętu stawiać, to spłycaj blat.
Tym bardziej że nie wiesz czy na pewno będzie tam biuro, a na pewno zabierze ci miejsce,

Masz nieielka sypialnie. Zmniejszenie jej o dalsze 60cm wamaga dobrego powodu
@gooway: 60 cm to minimum. Chcę ci jednak zwrócić uwagę na coś innego.

Jesteś pewien, że chcesz mieć biurko pod oknem?

W zależności od położenia mieszkania w wielu przypadkach to się nie sprawdza. Słońce lub światło dzienne powoduje że trzeba przysłaniać okno do pracy. Wtedy nici z naturalnego oświetlenia.
mam biurko z Ikei, 36 cm glebokie.

Da się pracować na laptopie bez problemu,


@graf_zero: Nie da się, przynajmniej nie na dłuższą metę. Minimum przestrzegając zasad ergonomii to tyle aby oprzeć swobodnie ręce na blacie podczas pisania, przy 36cm nic już po położeniu laptopa nie zostaje.
@gooway: Przede wszystkim to masz sypialnie wielkości schowka na miotły czy małej spiżarni. Tak naprawdę tam nie ma miejsca nawet na 20cm blatu. Praca zdalna z takiego miejsca (jeszcze w sypialni...) to już totalnie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: lepiej pomyśl też nad jego wysokością.
Jeśli masz mniej niż 180cm wzrostu to nie rób sobie krzywdy biurkiem 74cm tylko np 70 a najlepiej to wymyślcie jak zrobić regulowane wysokościowo