Wpis z mikrobloga

Dolnośląski pokaz premierowy filmu „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka z udziałem twórców | 17 października w DCF

Gutek Film wraz z Koskino i Dolnośląskim Centrum Filmowym zapraszają widzów na specjalny, premierowy pokaz filmu „Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka, połączony ze spotkaniem z twórcami.Ten wyjątkowy seans odbędzie się 17 października we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym o godz. 18:00. Gośćmi pokazu będą odtwórcy głównych ról – Agata Buzek i Jacek Braciak, autorka zdjęć Weronika Bilska, producentka Natalia Grzegorzek oraz Łukasz Grzegorzek, który został nagrodzony za reżyserię „Mojego wspaniałego życia” na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Czuła żona. Troskliwa córka. Wyluzowana matka. Z taką kobietą można konie kraść! Gdyby jednak wyszło na jaw, że Joanna (Agata Buzek) prowadzi podwójne życie, to byłby koniec jej wspaniałego życia. A może dopiero początek? Brawurowa komedia obyczajowa Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”) to historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką, tylko ryzykuje, aby żyć po swojemu. W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań.

O sile filmu decyduje nie tylko charyzma głównej bohaterki, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu” postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały też trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski, a promującą film piosenkę „Pięć minut łez” wykonuje Ralph Kaminski.

Rozgrywający się w malowniczej Nysie – rodzinnym mieście reżysera – film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

Bilety na pokaz w cenie 25 zł można kupić przez stronę Dolnośląskiego Centrum Filmowego: tutaj
Wydarzenie na FB: tutaj

Producentem „Mojego wspaniałego życia" jest Koskino. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Wrocław i Dolny Śląsk poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy, a także program MEDIA Kreatywnej Europy. Koproducentem filmu jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, a partnerem Gmina Nysa. Akcja filmu rozgrywa się w Nysie, jednak część zdjęć zrealizowano w Oleśnicy i Prudniku. Wśród twórców filmu są wrocławianki: autorka zdjęć Weronika Bilska, scenografka Jagna Dobesz, montażystka Maria Zuba i charakteryzatorka Monika Kaleta.

Film „Moje wspaniałe życie" w kinach od 29 października.

ZOBACZ ZWIASTUN

#kino #film #filmy #kultura #sztuka #rozrywka #komedia #polskifilm #filmpolski #slask #dolnyslask #nysa #wroclaw #olesnica #prudnik #spotkanie #rozmowa #rozowepaski #ralphkaminski #jaromirnohavica #emade #muzyka #rezyseria #produkcjafilmowa