Wpis z mikrobloga

  • 17
1892 + 1 = 1893

Tytuł: Kości, które nosisz w kieszeni
Autor: Łukasz Barys
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788396147301
Ocena: ★★★★★★★★★

Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4974518/kosci-ktore-nosisz-w-kieszeni

Moje wrażenia:
Bardzo smutna książka. Momentami brutalna, chwilami śmieszna (ale to śmiech przez łzy). Opowiada o młodej dziewczynie z biednej rodziny, bez perspektyw i planów na przyszłość. Poznajemy jej mamę (pracownicę Biedronki, która często zmienia partnerów), młodsze rodzeństwo ("twardziela" Daniela i wrażliwą Sonię), chorą babcię, a także psa Filipa. Główna bohaterka Ula jest pogodzona z losem, ma świadomość swojego nędznego pochodzenia, choć w głębi serca marzy o lepszym życiu, o miłości i szczęściu. To historia, od której nie da się oczekiwać szczęśliwego zakończenia.
Łukasz Barys fantastycznie operuje językiem. W trakcie lektury w wielu miejscach pomyślałam o nim jako o mistrzu porównań. A chłopak ma zaledwie dwadzieścia parę lat! I to było dla mnie spore zaskoczenie - że jest to debiut literacki. I jak nie lubię zbyt długich opisów (a kto lubi?) tak tutaj czytałam i napawałam się każdym zdaniem po zdaniu, a żadne nie zawierało ani jednego zbędnego słowa.
Z niecierpliwością czekam na kolejne książki tego autora.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem
faramka - 1892 + 1 = 1893

Tytuł: Kości, które nosisz w kieszeni
Autor: Łukasz Barys
...

źródło: comment_1633676929J5NcTiHyuqyEIoGlEWaf3w.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 195
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Słowik (Hannah Kristin) - najnowsza recenzja usera Wypok2 ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Bielszy odcień
  • Odpowiedz