Wpis z mikrobloga

@Dorianek: Tak, racja lepsze niz cirro. Zapomnialem powiedziec ze w ostatecznosci jak ma sie slabe pomidory to mozne je doslodzic cukrem. Do tego makaron penne nie rigatoni
  • Odpowiedz
@fiir: Pierdzielenie, właśnie polskie pomidory zjadają smakiem te włoskie z puszki. Oczywiście mam tu na myśli takie wyhodowane u siebie, bo te z supermarketu to się do niczego nie nadają.
  • Odpowiedz
* 300 g mielonej wołowiny
* 150 g Pancetty( jak nie masz może być drobno pokrojony boczek)
* 50 g marchewki
* 50 g selera naciowego
* 1 cebula
* 300 g obranych pomidorów bez skóry
  • Odpowiedz
@K-S-: Kupisz domowe pomidory w sklepie? Do tego zadne polackie psiary nie maja nawet startu do san marzano DOP, tylko w tym kraju nikt nie kupi pomidorow za 25pln/kg
  • Odpowiedz
@K-S-: nie przejmuj się zbyt bardzo opinią chłopa co w odpowiedzi na pytanie dotyczące sosu do spaghetti doradza, aby pozbyć się spaghetti.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@fiir:
- wykopek prosi o najlepszy sos do spaghetti

- komentarze: KUURWA POLSKIE POMIDORY TO GÓWNO A TAK W OGÓLE TO NIE UŻYWAJ SPAGHETTI, POZDRAWIAM

wykop w pełnej krasie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SaintWykopek: cebula czosnek anchovies cukier pomidory marchewka seler naciowy sól pieprz bazylia bulion mix mielonego wieprzowego i wolowego, chilli wg upodoban
  • Odpowiedz
  • 0
@SaintWykopek Ja robię z samym przecierem, mięsem i przyprawami. Kiedyś zrobiłem tę fifarafa wersję z selerem, marchewką, winem i długim gotowaniem i nie widziałem dużej różnicy więc nie ma sensu
  • Odpowiedz
@furcio: Polecam dodanie bulionetki wolowej, jezeli sos pomidorowy jest dodatkiem a nie jest go nawalone to wtedy czuc inne warzywa
  • Odpowiedz
2 łychy oliwy na patele. Wrzucamy:
/1 cebul krojony w paski,
/2 marchewy średnio duże starte na tarce,
/1 ząbek czosnku.
Kilka minut smażenia i dorzucamy mięcho wołowe typu lydl 400g. Po usmażeniu mięsa wlewamy mleko tak do równego lub ciut poniżej zawartości patelni. Czekamy aż się wygotuje i wlewamy passate. I tak to sobie wszystko bulga 1,5-2 godziny. Na koniec 1 łyżeczka soli, 1,5 cukru i peper wg uznania. Piona!
  • Odpowiedz