Wpis z mikrobloga

Mirki help, ciągle spływają do mnie maile kierowane na adres osoby która ma identyczny mail jak ja, ale bez kropki. Czyli mój mail to imię.nazwisko@gmail.com a jej imienazwisko@gmail.com. Skoro kropki są ignorowane przez pocztę to jakim cudem pozwolili jej założyć takiego maila (mój był pierwszy, kiedyś z nią pisałam). Jak to ogarnąć żeby nie dostawać cudzej korespondencji?

#poczta #gmail #helpdesk #wtf
  • 25
@Qwapi może tak być. To adres na moje nazwisko panieńskie ale jest sparowany z obecnym :/ no lipa straszna, ta laska mieszka gdzieś chyba w Norwegii, ale dostaje maile głównie po polsku.
@hustawka: Są znaki które wyglądają (niemal) identycznie, ale nie są od strony technicznej tymi samymi znakami. Na przykład:
lIƖΙꞁ
Każdy z powyższych jest innym "kodem" w tabeli znaków komputera.
pierwsze to duże "i", drugie to małe "el" a resztę znajdziesz w tablicy znaków.
I być może można utworzyć nazwy e-mail dla niektórych z nich (nie sprawdzałem).
Np:
Eliza.Orzeszkowa@gmail.com
EIiza.Orzeszkowa@gmail.com
EƖiza.Orzeszkowa@gmail.com
To potencjalnie trzy różne e-maile z drugą literą pisaną jak w
Tak, dlatego warto sprawdzić pełne nagłówki, jak tam nie widać wszystkich znaków, to może jakaś strona pokazująca kody znaków np.: https://apps.timwhitlock.info/unicode/inspect

Jakie konkretnie znaki przyjmuje gmail nie wiem, ale nie zaszkodzić się upewnić czy adresy są faktycznie identyczne. Może być nawet jakieś nierzucające się przestawienie liter.
@bialy100k
@wkto tak, wiem o czym piszecie ale w naszym imieniu ani nazwisku nie ma ani litery i ani L, plus adresy są identyczne, różnią się jedynie tą kropka. Gdyby znaki były inne pewnie nie miałabym problemu z poczta która trafia do mnie :)
@hustawka: no nadawca mógł wpisać ręcznie źle, nie znaczy to, że faktyczny adres nie jest inny. Więc jak sprawdzać, to nagłówki otrzymanego e-maila od tamtego drugiego adresu.