Wpis z mikrobloga

Mam dwie lampy led takie jak na zdjęciu. Jedna działa, a druga sprawia problemy. Lampa ma w środku Przewód fazowy (L), przewód neutralny (N) i przewód ochronny (PE).
Lampa po poprawnym podłączeniu lekko mruga, czasem zaświeci się całkowicie, czasem gaśnie. Czasem przy wyłączeniu przełącznika prądu zapala się na sekundę i gaśnie.
Zauważyłem, że w momencie poruszania kablem, który dochodzi do urządzenia "LED driver", które znajduje się w środku, ledy zaczynają intensywniej mrugać, a czasem zaświecają się całkowicie. Sprawdzałem czy wszystkie połączenia są dobrze dokręcone i na pewno nic nie jest poluzowane.
Lampa była na reklamacji i wróciła niby naprawiona, sprawdzali w sklepie. Czy znów jest to wina lampy czy też instalacji elektrycznej w mieszkaniu?
#elektronika #elektryka #led #lampy #elektroda
Pobierz Vaas - Mam dwie lampy led takie jak na zdjęciu. Jedna działa, a druga sprawia problem...
źródło: comment_1633273385XmfI7mcfaJLA0nt5aDW4UI.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vaas: wygląda jakby LED driver (zasilacz ledowy) szlag trafił. Możesz go wymontować i kupić taki gdzieś w sklepie z oświetleniem LEDowym
@Gio17: lampa wróciła co dopiero z reklamacji. Przed reklamacją działo się to samo. Myślisz, że nie wymienili tego zasilacza led? Wcześniej był przyklejony, a teraz leży luźno, więc coś z nim mimo wszystko kombinowali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vaas: możesz wkręcić w kostkę obcięty przewód i do gniazdka innego wsadzić, jeśli masz nie wiem np przewód z sufitu uszkodzony
@Vaas: podłącz tam kabel z wtyczą, wetknij do gniazdka i zobacz, czy świeci. Tak - szukaj usterki w instalacji, nie - zanieś wraz z tą wtyczką do sklepu i na miejscu im pokaż, że jednak nie działa.