Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 904
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow

Na polskim twitterku wśród znanych symetrystów pokroju Stanowskiego trwa zażarta dyskusja, na temat wypowiedzi Ziemkiewicza w przestrzeni publicznej.

Nie śledzą na bieżąco działalności #riserczziemkiewiczowski i biedaki głowią się nad tym, czemu UK nałożyło zakaz wjazdu dla tego prawicowego inteligentna.

No cóż, warto więc w tym momencie zrobić nitkę najlepszy wypowiedzi Rafała.
Pobierz
źródło: comment_1633252107gCwtglbvh10QPPwB80sT1m.jpg
  • 60
@TenTypZez: @DoktorLubicz: Przecież jeżeli te służby go prześledziły to dobrze wiedzą że jest kretynem który pisze takie głupoty w celu robienia sobie rozgłosu i zarobku. Nie ma co myśleć o jakiś morderstwach gdyż jego posty są dla prostaków i są jego formą promowania.

Skoro zatrzymują za coś takiego to czemu nie nie zatrzymują ludzi za tagi #killallmen na twitterku, czy nawoływaniu do nienawiści do białych za ich biała ignorancję xD.
Przecież jeżeli te służby go prześledziły to dobrze wiedzą że jest kretynem który pisze takie głupoty w celu robienia sobie rozgłosu i zarobku. Nie ma co myśleć o jakiś morderstwach gdyż jego posty są dla prostaków i są jego formą promowania.


@NapromieniowanaSkarpetka: Dokładnie - jest kretynem, który pisze takie głupoty i nakręca na siebie ludzi, w tym na obywateli UK.

Anglia nie życzy sobie ludzi propagujących przemoc czy nietolerancję.
@TenTypZez: @rzep: To porównanie rzeczywiście było zbyt nieadekwatne, przepraszam za obrazę. Rozumiem też że rząd Anglii może mieć swoje powody by podjąć takową procedurę, jednak każda rządowa aktywność która kończy się odbieraniem wolności obywatelskiej i wchodzenie w sferę wolności słowa w jakimkolwiek stopniu działa mi na nerwy.
Rozumiem też że rząd Anglii może mieć swoje powody by podjąć takową procedurę, jednak każda rządowa aktywność która kończy się odbieraniem wolności obywatelskiej i wchodzenie w sferę wolności słowa w jakimkolwiek stopniu działa mi na nerwy.


@NapromieniowanaSkarpetka: Wolność słowa oznacza np. możliwość krytyki rządu czy jakichś postaw, a nie nawoływanie do przemocy, strzelania czy odczłowieczanie grup społecznych.

Jakby do Polski chciał wjechać jakiś ukraiński nacjonalista, który otwarcie twierdzi, że Polaków należy
@rzep: Osobiście tak, według mnie każdy powinien mieć możliwość wypowiedzenia swoich racji jakkolwiek durne by nie były. Zdaję sobie jednak sprawę że rząd, który bierze pod uwagę czynniki o który nie mogę nie mieć pojęcia jak np. stabilność państwa, jest zmuszony czasem obcinać pewne swobody obywatelskie. Nie oznacza to jednak że popieram tego typu działania.
@Neubert: Sami robicie z tych ludzi sławne persony, ot jeden czy drugi gdzieś tam plunął, gdzieś indziej smarknął a wielka grupa ludzi biegnie i sie nad tym pochyla i komentuje.
Cyrk po prostu xD
odbieraniem wolności obywatelskiej i wchodzenie w sferę wolności słowa


@NapromieniowanaSkarpetka: Ale tutaj nie chodzi o wolność słowa w tym momencie, tylko o złamanie zakazu wjazdu do kraju. Poza tym Ziemkiewicz, z tego co mi wiadomo, obywatelem Zjednoczonego Królestwa nie jest, więc też nie bardzo rozumiem, o jakim odbieraniu wolności obywatelskiej mowa.
@TenTypZez: W 2018 GB zakazała mu wjazdu - pytanie, czy ten zakaz w ogóle miał sens. #!$%@?ąc od poglądów i hipokryzji Ziemkiewicza, to czy był uzasadniony powód, żeby nie wpuszczać go do GB? Jeśli on został zatrzymany z powodu jego poglądów, to ten fakt należy ocenić negatywnie. A jeśli zatrzymano go z powodu obaw, że jest niebezpieczny, to wtedy wydźwięk tej sytuacji jest całkiem inny.
W 2018 GB zakazała mu wjazdu - pytanie, czy ten zakaz w ogóle miał sens.


@Trojden: To już nie nam oceniać sensowność wyroków suwerennego pańśtwa, czyż nie?

czy był uzasadniony powód, żeby nie wpuszczać go do GB?


Pytasz, czy zasądzony zakaz wjazdu był uzasadnionym powodem, aby go nie wpuścić? Poważnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zatrzymano go z powodu poglądów, ani tego, że jest niebezpieczny, tylko z
@TenTypZez: Nie pytam, czy zakaz wjazdu z 2018 był uzasadnionym powodem niewpuszczenia go w 2021. Użyłem skrótu myślowego - chodzi o to, czy zakaz wjazdu z 2018 był uzasadniony.
I nie chodzi tu też o kwestię suwerenności GB, bo do tego się w ogóle nie odniosłem. Pytałem o podstawy merytoryczne. Tu chodzi o kwestię wolności słowa.
"Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić twego prawa
@Trojden: Akurat nawoływanie do nienawiści, czy przemocy, nie zawiera się w ramach wolności słowa. Co innego wolność słowa, a co innego gdy ktoś celowo antagonizuje różne grupy na siebie wywołując tym samym niepokoje w państwie i ograniczając wolność innych. Znów ten Popper i paradoks tolerancji.

Z resztą jak zakaz mu nie pasował, to mógł się odwoływać i walczyć. Tymczasem wiedząc, że jest aktualny, a mimo wszystko pojawiając się tam, zwyczajnie chciał