Wpis z mikrobloga

Poczytałem trochę więcej o motocyklach 125 i wygląda na to że to świetny wybór jako miejski środek jazdy, ale właśnie ja nie mieszkam w mieście tylko kilkadziesiąt kilometrów od miasta(30w jedną stronę), czytam o osiągach maksymalnych tych motocykli i wolnym rozpędzaniu się od 70km/h w górę i wiem że takie motocykle raczej nie nadają się na ekspresówki i autostrady ale czy kupując 125 będę w stanie dosyć szybko uzyskać i utrzymać 90km/h żeby dojechać i wrócić z miasta?

Wzrost mam trochę poniżej średniego wzrostu w polsce a moja waga to też szczególnie teraz <80kg, jak nabiorę masy to pewnie będę ważył niewiele ponad 70.

Fajnie by było zdać od razu A i kupić trochę większy motocykl ale muszę poczekać bo do prawie lata następnego roku będę mocno zajęty i na kurs nie będę miał czasu a moto na B mogę kupić zobaczyć czy będę chciał takim jeździć i odsprzedać dalej? Raczej nie zaniedbuje sprzętów więc może nie byłbym na tym sporo stratny.
#motoryzacja #motocykle125 #motocykle #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • 10
@SargonofAkkad chińczyki 125 zazwyczaj mają taki problem, ale jak masz budżet to kup jakiegoś markowego np. hyosung 125, Varadero 125 lub Yamaha yzf 125, wtedy spokojnie możesz te 90-100km/h jechać (a nawet tiry wyprzedać xD)
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: skutery nadają się wszędzie tam gdzie pojedziesz naked bikiem. W 125 aby nie obciążać bardzo silnika powinieneś mieć 14-15KM wtedy 90km/h to będą obroty tylko 8-9tys. Jeśli kupisz motocykl posiadający 11KM to prędkość maksymalną wyniesie 95km/h według GPS. ( W Kymco pulsar 125 spotkałem się z tym że prędkościomierz wykazywał 118km/h a GPS 95km/h). Wczoraj pisałem o lepszym rozwiązaniu. Kupujesz np. Piaggio MP3 300/500cm3 masz 30-40KM i jeździsz sobie
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: Wydaje mi się, że wciąż za mało czytałeś o motocyklach, bo jakbym nie kombinował to skuter jest znacznie lepszym środkiem komunikacji niż motocykl do miasta. Motocykl to zabawka. Po co jeździsz do miasta? Do pracy, nauki? Co z butami, bo te z motocykla będą upieprzone i wytarte od zmiany biegów. Co w zimnej porze roku, bo na skuter można kupić fartuch.
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: jak tylko do miasta/pod miasto jako środek lokomocji to raczej skuter. Skuter 125 da te same osiągi jak moto o tej pojemności. Moto 125 jest dla tych co nie chcą robić A, a maja jakiś sentyment do moto albo chcą spróbować i później robić A. Stricte do miasta i dojazdów skuter 125 będzie przyjemniejszy w obsłudze.
  • Odpowiedz
Piaggio MP3 300/500cm3


@mpetrumnigrum: tylko że ten skuter jest okropnie brzydki i nie kupiłbym jakby mi dopłacali

bo jakbym nie kombinował to skuter jest znacznie lepszym środkiem komunikacji niż motocykl do
  • Odpowiedz
tylko że ten skuter jest okropnie brzydki i nie kupiłbym jakby mi dopłacali


@SargonofAkkad: Kwestia gustu. Dla jednych motocykle 125 to śmiech na sali w szczególności te droższe które udają coś czym nie są a dla innych skutery.
Nie mi to oceniać, choć obiektywnie rzecz ujmując jeszcze nie spotkałem człowieka któremu by się MP3 podobał.
Ale ja mało ludzi spotykam. Te 3 kołowe skutery są czysto użytkowe i w tej
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad:
Przede wszystkim musisz zdecydowac czego potrzebujesz. Czy to ma byc po prostu łatwy w obsłudze środek transportu.. czy też środek transportu, ale z możliwością nauczenia się czegoś nowego.

Wiem że to oczywiste co napiszę teraz ale skuter obsługuje sie jak skuter, a motocykl jak motocykl. Obydwa mają mają 2 koła i silnik 125cc(jak mowa o ograniczeniach kat.B) i to są ich jedyne części wspólne tak naprawdę.
Skuter jest banalny w obsłudzie, bo masz tam skrzynie automat typu CVT. Egronomia i pozycja na też jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SargonofAkkad: trochę ryzyka nigdy nie zaszkodzi, można ufać tym dwóm z motobandy, chociaż ich już tam nie ma w ekipie, ale mają fajne rozkminy. Kup sobie taki, który Ci się podoba, a cała reszta się nie przejmuj
  • Odpowiedz
czy kupując 125 będę w stanie dosyć szybko uzyskać i utrzymać 90km/h żeby dojechać i wrócić z miasta?


@SargonofAkkad: standardowo: to zależy. Patrząc na to, że ludzie twierdzą, że w samochodach potrzebują minimum 150KM, bo inaczej "nie jedzie" to skłaniam się do powiedzenia, że nie, 125ccm w motocyklu nie wystarczy.
  • Odpowiedz